v Track in Kansas: 2021 Boys 4A All-State Track & Field - Sports in Kansas
Warning: include(../includes/bodytag.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 36

Warning: include(): Failed opening '../includes/bodytag.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 36

Track in Kansas: 2021 Boys 4A All-State Track & Field

4A All-State Track and Field
By: Sports in Kansas - Chet Kuplen
May 28, 2021

Share This Story:

 

Top Eight (everyone listed below) are eligible for 6A Track in Kansas All-State Track and Field Patch

(ONLY PLACE w/ our logo - GREAT KEEPSAKE FOR LETTER JACKET OR TO FRAME)

To order patch (you only need one patch total no matter how many events), email Chet Kuplen at sportsinkansas@gmail.com and we will send you an all-state form ASAP, if you didnt make all-state and want a state qualifier patch we also have those. We also have 2021 State Qualifier Patches

2021 4A TRACK IN KANSAS BOYS ALL-STATE TEAM

Boys 100 Meter Dash Class 4A

1  # 3329 Jaylen Burch       11 Bishop Miege           11.07      11.02   2.2

2  # 1989 Cameron Campbell   11 Buhler                 10.92      11.03   2.2

3  # 1990 Diante Campbell    11 Buhler                 11.04      11.08   2.2

4  # 1992 Graham Fluck       12 Buhler                 11.16      11.22   2.2 11.216

5  # 2782 Justin Collins     12 Louisburg              11.13      11.22   2.2 11.219

6  # 2045 Quentin Harris     11 Chanute                11.13      11.28   2.2

7  # 2050 Trevor Erickson    12 Chapman                11.21      11.36   2.2

 -- # 2038 Tariq Logan        12 Coff-Fld Kindley       10.96         FS   2.2

Boys 200 Meter Dash Class 4A

1  # 2040 Rawley Chard       10 Chanute                22.24      22.51   1.9

2  # 2211 Tylen Ashihi       11 El Dorado              22.90      22.66   1.9

3  # 3546 Tyrus Smith        10 Towanda-Circle         22.87      22.74   1.9

4  # 3336 Patrick McCallop   10 Bishop Miege           23.06      22.80   1.9

5  # 1852 Lucas DeDonder     11 Abilene                23.15      22.81   1.9

6  # 1990 Diante Campbell    11 Buhler                 22.97      22.91   1.9

7  # 1989 Cameron Campbell   11 Buhler                 22.66      22.98   1.9

8  # 2108 Tanner Cash        12 Clearwater             22.93      23.16   1.9

Boys 400 Meter Dash Class 4A

1   # 2211 Tylen Ashihi       11 El Dorado              49.77      49.59   2

2   # 2040 Rawley Chard       10 Chanute                50.98      49.64   2

3   # 3336 Patrick McCallop   10 Bishop Miege           50.62      50.36   2

4   # 2056 Elijah Winder      12 Chapman                50.38      50.89   2

5   # 2782 Justin Collins     12 Louisburg              51.51      51.19   2

6   # 2274 Daniel Grosdidier  12 Eudora                 51.06      51.38   2

7   # 1878 Nathan Seck        11 Andale                 51.52      51.41   1

8   # 2788 Ethan Ptacek       10 Louisburg              51.77      51.51   1

 

Boys 800 Meter Run Class 4A

1 # 2117 Zach Trotter       12 Clearwater           2:00.17    1:57.27

          59.688 (59.688)    1:57.264 (57.576)  

2 # 3243 Andrew Leck        12 Rose Hill            2:03.64    2:00.44

      1:00.938 (1:00.938)    2:00.440 (59.502)

3   # 3753 Camilo Leos-Tarin  12 Winfield             2:02.91    2:01.59

      1:00.698 (1:00.698)  2:01.585 (1:00.887)

4   # 1881 Zachary Winter     11 Andale               2:01.65    2:01.83

      1:00.265 (1:00.265)  2:01.828 (1:01.564)

5   # 1949 Grady McCune       12 Baldwin              2:05.37    2:03.38

      1:01.201 (1:01.201)  2:03.376 (1:02.175)

6   # 2793 Jaden Vohs         11 Louisburg            2:06.65    2:03.58

      1:01.025 (1:01.025)  2:03.578 (1:02.553)

7   # 3500 Eli Gilmore        10 Tonganoxie           2:03.68    2:04.22

      1:01.498 (1:01.498)  2:04.214 (1:02.717)

8   # 2562 Caleb Johnston     12 Independence         2:03.71    2:04.33

      1:01.892 (1:01.892)  2:04.325 (1:02.434)

 

Boys 1600 Meter Run Class 4A

1   # 1940 Sawyer Schmidt     11 Augusta              4:19.10    4:23.44

      1:05.406 (1:05.406)  2:11.663 (1:06.258)  3:19.563 (1:07.900)  4:23.434 (1:03.871)

2   # 3753 Camilo Leos-Tarin  12 Winfield             4:37.32    4:27.69

      1:06.056 (1:06.056)  2:12.381 (1:06.326)  3:20.388 (1:08.007)  4:27.688 (1:07.301)

3   # 3243 Andrew Leck        12 Rose Hill            4:35.41    4:29.60

      1:06.919 (1:06.919)  2:15.780 (1:08.861)  3:25.910 (1:10.130)  4:29.595 (1:03.686)

4   # 1996 Tanner Lindahl     11 Buhler               4:43.61    4:32.99

      1:08.754 (1:08.754)  2:17.284 (1:08.531)  3:25.651 (1:08.367)  4:32.988 (1:07.337)

5   # 3500 Eli Gilmore        10 Tonganoxie           4:38.23    4:33.61

      1:06.366 (1:06.366)  2:15.427 (1:09.061)  3:26.815 (1:11.389)  4:33.610 (1:06.795)

6   # 2793 Jaden Vohs         11 Louisburg            4:45.26    4:36.53

      1:08.319 (1:08.319)  2:15.862 (1:07.543)  3:27.713 (1:11.851)  4:36.525 (1:08.813)

7   # 2665 Alex Meister       11 Labette County       4:45.86    4:41.22

      1:09.853 (1:09.853)  2:21.710 (1:11.858)  3:33.299 (1:11.590)  4:41.212 (1:07.913)

8   # 2786 Carson Houchen     12 Louisburg            4:52.32    4:42.06

      1:09.622 (1:09.622)  2:19.722 (1:10.101)  3:32.712 (1:12.991)  4:42.057 (1:09.346)

Boys 3200 Meter Run Class 4A

1  # 1940 Sawyer Schmidt     11 Augusta             10:05.89    9:37.23

      1:12.844 (1:12.844)  2:24.565 (1:11.721)  3:35.680 (1:11.115)  4:49.418 (1:13.738)

      6:02.863 (1:13.445)  7:21.007 (1:18.144)  8:33.266 (1:12.259)  9:37.227 (1:03.962)

2  # 1996 Tanner Lindahl     11 Buhler               9:48.65    9:44.93

      1:12.694 (1:12.694)  2:24.298 (1:11.604)  3:35.402 (1:11.105)  4:49.124 (1:13.722)

      6:02.597 (1:13.474)  7:20.733 (1:18.137)  8:34.320 (1:13.587)  9:44.921 (1:10.602)

....Boys 3200 Meter Run Class 4A

3   # 3752 Craig LaBrue       12 Winfield            10:13.82   10:03.91

      1:12.973 (1:12.973)  2:25.555 (1:12.582)  3:39.976 (1:14.421)  4:54.767 (1:14.791)

      6:11.453 (1:16.687)  7:29.251 (1:17.798)  8:47.221 (1:17.971) 10:03.905 (1:16.685)

4   # 3603 Emery Wolfe        10 Wamego              10:22.54   10:08.01

      1:13.568 (1:13.568)  2:26.476 (1:12.908)  3:41.644 (1:15.169)  4:59.320 (1:17.677)

      6:19.325 (1:20.005)  7:40.138 (1:20.813)  8:59.560 (1:19.423) 10:08.004 (1:08.445)

5   # 2665 Alex Meister       11 Labette County      10:47.20   10:11.44

      1:14.242 (1:14.242)  2:30.201 (1:15.960)  3:48.062 (1:17.862)  5:05.855 (1:17.793)

      6:25.268 (1:19.413)  7:43.808 (1:18.541)  9:01.278 (1:17.471) 10:11.440 (1:10.162)

6   # 2870 Cody Achilles      12 McPherson           10:36.61   10:12.26

      1:13.986 (1:13.986)  2:27.455 (1:13.470)  3:43.898 (1:16.443)  5:02.444 (1:18.546)

      6:22.772 (1:20.329)  7:42.907 (1:20.136)  9:02.512 (1:19.605) 10:12.256 (1:09.745)

7   # 3339 Zoran Rodriguez    11 Bishop Miege        10:21.19   10:12.30

      1:13.681 (1:13.681)  2:26.594 (1:12.913)  3:41.973 (1:15.380)  4:59.509 (1:17.536)

      6:19.335 (1:19.827)  7:40.337 (1:21.002)  9:00.786 (1:20.449) 10:12.292 (1:11.507)

8   # 3544 Ian Hunter         11 Towanda-Circle      10:14.94   10:12.44

      1:13.271 (1:13.271)  2:25.571 (1:12.301)  3:39.709 (1:14.138)  4:55.986 (1:16.278)

      6:13.959 (1:17.973)  7:35.576 (1:21.618)  8:57.088 (1:21.512) 10:12.434 (1:15.347)

Boys 110 Meter Hurdles Class 4A

1  # 2787 Tom Koontz         11 Louisburg              15.14      14.97   2.9

2  # 3617 Gavin York         12 Wellington             15.68      15.22   2.9

3  # 2783 Mason Dobbins      10 Louisburg              15.53      15.24   2.9

4  # 2050 Trevor Erickson    12 Chapman                15.60      15.34   2.9

5  # 3498 Dallas Bond        12 Tonganoxie             15.52      15.40   2.9

6  # 3238 Teagan Cobb        10 Rose Hill              15.55      15.57   2.9

7  # 3327 Bartholomew Trey   12 Bishop Miege           15.79      15.59   2.9

8  # 2663 Russell McCarty    11 Labette County         15.86      16.09   2.9

Boys 300 Meter Hurdles Class 4A

1   # 3513 Jake Muller        10 Topeka-Hayden          40.73      39.92   2

2   # 2787 Tom Koontz         11 Louisburg              39.80      40.54   2

3   # 2502 Kale Purcell       12 Holton                 41.11      40.57   2

4   # 2050 Trevor Erickson    12 Chapman                40.17      40.63   2

5   # 2039 Bryce Bingham      11 Chanute                40.87      41.02   2

6   # 3617 Gavin York         12 Wellington             42.02      41.37   1

7   # 3126 Jake Karr          12 Paola                  41.06      41.67   2

8   # 3501 Isaiah Holthaus     9 Tonganoxie             41.33      41.79   2

 

Boys 4x100 Meter Relay Class 4A

  1 Chanute                                             43.30      43.20   2

     1) #2045 Quentin Harris 11         2) #2040 Rawley Chard 10

     3) #2042 Eric Erbe 10              4) #2041 Dagen Dean 10

2   Louisburg                                           43.79      43.52   2

1)  #2787 Tom Koontz 11             2) #2782 Justin Collins 12

     3) #2788 Ethan Ptacek 10           4) #2795 Ben Wiedenman 12

3   Buhler                                              43.61      43.76   2

1)  #1994 Spencer Hines 10          2) #1990 Diante Campbell 11

     3) #1992 Graham Fluck 12           4) #1989 Cameron Campbell 11

4   Eudora                                              44.21      43.97   2

1)  #2284 Adrion Seals 9            2) #2269 Jaiden Bender 10

     3) #2285 Devon White 12            4) #2273 Silas Etter 11

5   McPherson                                           44.05      44.03   2

1)  #2880 Tucker Pelnar 10          2) #2873 Trey Buckbee 11

     3) #2881 Aaron Powell 12           4) #2878 Seth Madron 11

6   Shawnee Mission-Miege                               44.13      44.06   2

1)  #3333 Carson Key 12             2) #3329 Jaylen Burch 11

     3) #3327 Bartholomew Trey Ausler 1 4) #3336 Patrick McCallop 10

7   Ulysses                                             44.34      44.12   2

1)  #3566 Brennan Vagher 11         2) #3556 Oscar Evan Cortez 10

     3) #3561 Wyatt Harland 12          4) #3558 Aaron Galindo 12

8   Clearwater                                          44.46      44.50   1

1)  #2115 Lane Pierce 12            2) #2113 Tate Martin 11

     3) #2111 Dayton Kile 11            4) #2108 Tanner Cash 12

Boys 4x400 Meter Relay Class 4A

  1 Chanute                                           3:27.79    3:27.92   2

     1) #2044 William Guan 12           2) #2039 Bryce Bingham 11

     3) #2040 Rawley Chard 10           4) #2042 Eric Erbe 10

      1:45.152 (1:45.152)    2:36.060 (50.909)    3:27.911 (51.851)

2   Clearwater                                        3:28.11    3:28.15   2

1)  #2113 Tate Martin 11            2) #2108 Tanner Cash 12

     3) #2116 Mason Seiter 11           4) #2117 Zach Trotter 12

      1:45.271 (1:45.271)    2:37.971 (52.700)    3:28.148 (50.177)

3   Louisburg                                         3:29.21    3:29.13   2

1)  #2782 Justin Collins 12         2) #2787 Tom Koontz 11

     3) #2788 Ethan Ptacek 10           4) #2795 Ben Wiedenman 12

      1:44.582 (1:44.582)    2:37.326 (52.744)    3:29.130 (51.804)

4   Eudora                                            3:28.06    3:29.41   2

1)  #2273 Silas Etter 11            2) #2277 Colby Lawhorn 12

     3) #2278 Octavius Lyles 10         4) #2274 Daniel Grosdidier 12

      1:46.765 (1:46.765)    2:38.158 (51.393)    3:29.405 (51.248)

5   Topeka-Hayden                                     3:32.16    3:31.88   2

1)  #3506 Fin Dunshee 9             2) #3513 Jake Muller 10

     3) #3517 Ryan Rochford 11          4) #3503 Dawson Adams 12

      1:43.859 (1:43.859)    2:37.988 (54.130)    3:31.876 (53.888)

6   Wamego                                            3:32.78    3:33.43   2

1)  #3595 Jacob Fritz 11            2) #3597 Mason Herzog 10

     3) #3594 Jonathan Cutting 10       4) #3599 Caleb Shea 12

      1:48.524 (1:48.524)    2:40.685 (52.161)    3:33.427 (52.742)

7   Andale                                            3:30.26    3:33.49   2

1)  #1876 Gage Prosser 9            2) #1881 Zachary Winter 11

     3) #1873 Caden Parthemer 12        4) #1878 Nathan Seck 11

      1:47.561 (1:47.561)    2:41.629 (54.069)    3:33.481 (51.852)

8   El Dorado                                         3:35.24    3:34.22   1

1)  #2215 Terek White 10            2) #2213 Gabriel Harp-Jackson 10

     3) #2214 Avante Wade 12            4) #2211 Tylen Ashihi 11

      1:49.857 (1:49.857)    2:44.343 (54.486)    3:34.220 (49.878)

Boys 4x800 Meter Relay Class 4A

1  Buhler                                            8:37.17    8:16.29

     1) #1991 Brayden Dressman 11       2) #1994 Spencer Hines 10

     3) #1996 Tanner Lindahl 11         4) #1995 Hayden Keller 11

      1:02.751 (1:02.751)  2:05.403 (1:02.653)    3:01.795 (56.393)  4:07.320 (1:05.526)

      5:09.453 (1:02.133)  6:11.621 (1:02.169)    7:10.328 (58.708)  8:16.282 (1:05.954)

2  Wamego                                            8:25.89    8:20.10

     1) #3603 Emery Wolfe 10            2) #3594 Jonathan Cutting 10

     3) #3591 Eli Artzer 12             4) #3599 Caleb Shea 12

      1:02.570 (1:02.570)  2:04.570 (1:02.000)    3:01.499 (56.929)  4:06.244 (1:04.745)

      5:07.448 (1:01.204)  6:15.823 (1:08.376)    7:15.164 (59.341)  8:20.098 (1:04.935)

3  Louisburg                                         8:32.69    8:33.88

     1) #2786 Carson Houchen 12         2) #2785 Cade Holtzen 12

     3) #2790 Hayden Ross 11            4) #2793 Jaden Vohs 11

      1:02.820 (1:02.820)  2:04.302 (1:01.482)  3:04.790 (1:00.489)  4:15.269 (1:10.480)

      5:20.393 (1:05.125)  6:28.344 (1:07.951)  7:30.562 (1:02.218)  8:33.880 (1:03.318)

4  Rose Hill                                         8:35.14    8:37.44

     1) #3243 Andrew Leck 12            2) #3242 McCoy Korte 11

     3) #3247 Korbin Woods 10           4) #3237 Ethan Anderson 12

          55.210 (55.210)  2:00.487 (1:05.277)  3:01.220 (1:00.734)  4:09.511 (1:08.291)       5:10.759 (1:01.249)  6:20.783 (1:10.024)  7:28.582 (1:07.800)  8:37.434 (1:08.853)

5  Abilene                                           8:44.02    8:40.41

     1) #1857 Dayton Wuthnow 10         2) #1851 Triston Cottone 10

     3) #1853 Nathan Hartman 11         4) #1855 Grant Waite 10

      1:04.281 (1:04.281)  2:09.826 (1:05.546)    3:09.044 (59.218)  4:21.388 (1:12.344)

      5:24.481 (1:03.093)  6:35.418 (1:10.937)  7:35.663 (1:00.246)  8:40.404 (1:04.741)

6  Shawnee Mission-Miege                             8:31.29    8:44.15

     1) #3337 Eli Mehaffey 12           2) #3334 Oliver LaFond 9

     3) #3328 Colin Batliner 11         4) #3339 Zoran Rodriguez 11

      1:02.866 (1:02.866)  2:10.907 (1:08.041)  3:13.712 (1:02.806)  4:21.359 (1:07.647)

      5:22.628 (1:01.270)  6:33.062 (1:10.434)  7:35.916 (1:02.854)  8:44.150 (1:08.235)

7  Topeka-Hayden                                     8:39.93    8:45.69

     1) #3515 Nick Padilla 11           2) #3517 Ryan Rochford 11

     3) #3518 Braden Tinoco 12          4) #3507 Ethan Emmons 12

      1:03.938 (1:03.938)  2:10.291 (1:06.353)  3:13.545 (1:03.254)  4:23.780 (1:10.236)

      5:26.606 (1:02.826)  6:38.748 (1:12.143)    7:36.562 (57.814)  8:45.687 (1:09.126)

8  Independence                                      8:33.53    8:45.84

     1) #2561 Myles Dunham 12           2) #2560 Lucas Dillon 9

     3) #2559 James Blex 11             4) #2562 Caleb Johnston 12

      1:03.535 (1:03.535)  2:11.188 (1:07.653)  3:14.036 (1:02.849)  4:26.300 (1:12.265)

      5:31.894 (1:05.595)  6:43.985 (1:12.091)    7:40.802 (56.818)  8:45.837 (1:05.035)

Boys High Jump Class 4A

1  # 2943 Brayden Miller     12 Nickerson            6-06.00    6-06.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 6-06 6-08

        O    O    O    O    O    O  XXX

2  # 2271 Kale Breedlove     12 Eudora               6-02.00    6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O    O   XO    O  XXX

3  # 3246 Carter Wagner      11 Rose Hill            6-02.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O   XO   XO    O  XXX

....Boys High Jump Class 4A

4  # 2878 Seth Madron        11 McPherson            5-10.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O    O   XO   XO  XXX

5  # 3502 Blake Poje         12 Tonganoxie           6-04.00    6-00.00

     5-08 5-10 6-00 6-02

        O    O    O  XXX

5  # 2783 Mason Dobbins      10 Louisburg            6-01.00    6-00.00

     5-08 5-10 6-00 6-02

        O    O    O  XXX

7   # 2269 Jaiden Bender      10 Eudora               6-00.00   J6-00.00

     5-08 5-10 6-00 6-02

        O    O   XO  XXX

8   # 2145 Tyler Hobrock      11 Concordia            6-00.00    5-10.00

     5-08 5-10 6-00

        O    O  XXX

Boys Pole Vault Class 4A

1  # 1871 Ty McPhail         12 Andale              16-06.75   15-09.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00 14-06 15-00 15-06 15-09 16-03

       PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP   PPP     O    XO   PPP     O   XXX

2  # 2784 Luke Faulkner      12 Louisburg           14-00.00   14-06.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00 14-06 15-00

       PPP   PPP   PPP     O     O     O     O    XO   XXX

3  # 2283 Logan Schmidt      10 Eudora              13-00.00   13-06.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00

       PPP    XO     O   XXO    XO     O   XXX

  4 # 3124 James Earlywine    11 Paola               14-00.00   13-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06

       PPP   PPP   PPP   PPP     O   XXX

  4 # 2280 Kole Manley         9 Eudora              12-06.00   13-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06

         O     O     O     O     O   XXX

6   # 2281 Kurtis McCormick   11 Eudora              12-06.00  J13-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06

       PPP   PPP   PPP     O    XO   XXX

7   # 3117 Aaron Quillen      12 Ottawa              13-00.00   12-06.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00

       PPP   PPP     O     O   XXX

8   # 2781 Caden Caplinger     9 Louisburg           12-06.00  J12-06.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00

       XXO     O    XO     O   XXX

Boys Long Jump Class 4A

1  # 2942 Philippe Manga     12 Nickerson           20-06.75   21-11.25   NWI

     FOUL      21-01.50(-0.0) FOUL      21-05(-0.0) FOUL      21-11.25(-0.0)

2  # 1878 Nathan Seck        11 Andale              22-02.00   21-09.00   NWI

     20-05(-0.0) 17-00.25(-0.0) FOUL      20-04.50(-0.0) 21-09(-0.0) FOUL

3  # 3510 Jack Konrade       12 Topeka-Hayden       21-03.75   21-08.25   NWI

     21-02.25(-0.0) 20-11(-0.0) 21-08.25(-0.0) FOUL      PASS      PASS

4  # 3333 Carson Key         12 Bishop Miege        20-06.50   21-03.25   NWI

     19-01.50(-0.0) 19-05(-0.0) 19-11.75(-0.0) 21-03.25(-0.0) 20-03(-0.0) 20-04.25(-0.0)

5  # 3133 Bo Robison         12 Paola               20-10.75   20-11.00   NWI

     19-11.25(-0.0) 19-10.50(-0.0) 20-11(-0.0) 19-06(-0.0) FOUL      20-04(-0.0)

6   # 2056 Elijah Winder      12 Chapman             20-02.50   20-10.25   NWI

     19-10.50(-0.0) 18-00(-0.0) 19-04(-0.0) 20-10.25(-0.0) 20-05(-0.0) 20-04.25(-0.0)

7   # 2881 Aaron Powell       12 McPherson           21-09.75   20-07.25   NWI

     FOUL      20-07.25(-0.0) 20-03.50(-0.0) 20-01(-0.0) FOUL      20-00.75(-0.0)

8   # 3502 Blake Poje         12 Tonganoxie          19-10.75   20-06.75   NWI

     15-09.25(-0.0) 18-03.25(-0.0) 19-10(-0.0) 20-06.75(-0.0) 19-10(-0.0) FOUL

Boys Triple Jump Class 4A

1   # 3333 Carson Key         12 Bishop Miege        44-11.00   45-07.50   NWI

     45-07.50(-0.0) 44-03.50(-0.0) 40-07.75(-0.0) 44-03(-0.0) 43-05.25(-0.0) PASS

2   # 2056 Elijah Winder      12 Chapman             42-02.75   43-04.75   NWI

     42-10.50(-0.0) 42-07.50(-0.0) 43-04.75(-0.0) 42-08(-0.0) 42-11.25(-0.0) 40-06.25(-0.0)

3   # 3138 Jessie Jones       10 Parsons             42-08.00   42-11.25   NWI

     42-11.25(-0.0) 42-02(-0.0) 41-05.50(-0.0) 40-10(-0.0) 37-05(-0.0) 41-08(-0.0)

4   # 2881 Aaron Powell       12 McPherson           41-08.00   42-08.00   NWI

     FOUL      FOUL      42-08(-0.0) 41-07.25(-0.0) 41-03.50(-0.0) 41-00(-0.0)

5   # 2498 Canon Karn         12 Holton              41-10.00   42-04.00   NWI

     41-08.50(-0.0) 42-04(-0.0) 42-00.75(-0.0) 41-03.25(-0.0) 39-00(-0.0) 42-01.75(-0.0)

6   # 3246 Carter Wagner      11 Rose Hill           41-11.50   42-01.25   NWI

     40-10.25(-0.0) 40-02.75(-0.0) 41-09.75(-0.0) 41-05(-0.0) 41-07.50(-0.0) 42-01.25(-0.0)

7   # 2942 Philippe Manga     12 Nickerson           42-10.00   42-00.50   NWI

     FOUL      FOUL      42-00.50(-0.0) 40-01.75(-0.0) FOUL      41-08.25(-0.0)

8   # 3140 Marion Ryan        10 Parsons             41-06.25   41-10.50   NWI

     FOUL      40-08(-0.0) 40-05.25(-0.0) 41-08.75(-0.0) 41-08.50(-0.0) 41-10.50(-0.0)

Boys Shot Put Class 4A

1   # 3613 Kenny Fehrman      12 Wellington          50-05.75   54-02.50

      FOUL  48-11.50  50-06.25  51-05.75  51-04  54-02.50

2   # 1866 Jackson Kraus      10 Andale              55-04.50   52-05.75

      49-03.75  50-05.75  FOUL  48-03.75  46-09.25  52-05.75

3   # 1865 Beau Kerschen      11 Andale              51-02.75   52-01.75

      43-10.50  FOUL  48-10.25  51-05  49-05  52-01.75

4   # 3132 Caden Rhamy        11 Paola               50-02.00   50-08.00

      46-06.25  46-10.25  FOUL  50-08  48-01  47-07.50

5   # 1864 Noah Bruce         10 Andale              50-07.25   50-07.75

      46-03.50  48-09.50  42-08  48-00.75  46-04  50-07.75

6   # 3142 Isiah Tyson        11 Parsons             44-08.00   48-10.50

      FOUL  45-11.75  48-10.50  43-02  46-02.75  42-04.75

7   # 2275 Darrell Higgins    12 Eudora              48-04.50   48-05.75

      46-09  FOUL  FOUL  45-02  40-11.50  48-05.75

8   # 3123 Isaac Brakner      12 Paola               46-05.50   47-08.25

      45-02.25  46-01  FOUL  47-00  45-02.75  47-08.25

Boys Discus Throw Class 4A

1  # 1870 Riley Marx         10 Andale                150-07     150-03

      150-03  FOUL  137-06  147-00  127-00  150-01

2  # 1865 Beau Kerschen      11 Andale                142-01     145-03

      134-03  130-04  138-11  FOUL  145-03  142-04

3  # 2276 Matthew Karten     12 Eudora                140-01     142-01

      142-01  130-02  FOUL  137-06  FOUL  FOUL

4   # 2046 Kolten LaCrone     11 Chanute               138-11    J142-01

      130-10  137-00  136-11  142-01  136-04  129-02

5   # 3132 Caden Rhamy        11 Paola                 148-11     137-06

      131-07  121-01  FOUL  137-06  129-01  127-10

6   # 2915 Chase Nash         11 Mulvane               146-02     137-03

      132-04  132-10  FOUL  137-03  131-10  118-02

7   # 3189 Mason Melcher      11 Pratt                 139-04     134-02

      134-02  123-09  127-10  FOUL  120-03  FOUL

8   # 3560 Levi Guinn         11 Ulysses               137-00     133-00

      FOUL  133-00  122-00  121-08  FOUL  FOUL

Boys Javelin Throw Class 4A

1   # 1870 Riley Marx         10 Andale                190-06     194-07

      169-00  182-03  194-07  183-04  169-07  182-01

2   # 3133 Bo Robison         12 Paola                 170-07     191-07

      175-06  173-04  179-02  173-02  FOUL  191-07

3   # 2108 Tanner Cash        12 Clearwater            171-02     179-10

      160-01  153-02  150-01  150-09  162-08  179-10

4   # 2792 Nathan Vincent     10 Louisburg             159-03     176-10

      176-10  FOUL  167-01  FOUL  154-02  151-05

5   # 2103 Jacob Ludwick      12 Clay Center Comm      153-05     174-03

      162-11  164-04  174-03  161-00  163-04  148-05

6   # 2110 Trent Hastings     11 Clearwater            163-09     167-03

      167-03  146-11  FOUL  141-06  148-07  135-00

7   # 2272 Conor Dunback      10 Eudora                159-11     162-04


Warning: include(../includes/module_comments.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 115

Warning: include(): Failed opening '../includes/module_comments.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 115


Warning: include(../includes/module_right-col.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 141

Warning: include(): Failed opening '../includes/module_right-col.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 141