v Track in Kansas: 2021 Boys 3A All-State Track & Field - Sports in Kansas
Warning: include(../includes/bodytag.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 36

Warning: include(): Failed opening '../includes/bodytag.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 36

Track in Kansas: 2021 Boys 3A All-State Track & Field

Boys 3A all-state Track and Field
By: Sports in Kansas - Chet Kuplen
May 28, 2021

Share This Story:

 

Top Eight (everyone listed below) are eligible for 6A Track in Kansas All-State Track and Field Patch

(ONLY PLACE w/ our logo - GREAT KEEPSAKE FOR LETTER JACKET OR TO FRAME)

To order patch (you only need one patch total no matter how many events), email Chet Kuplen at sportsinkansas@gmail.com and we will send you an all-state form ASAP, if you didnt make all-state and want a state qualifier patch we also have those. We also have 2021 State Qualifier Patches

2021 3A TRACK IN KANSAS BOYS ALL-STATE TEAM

Boys 100 Meter Dash Class 3A

1  # 2488 Zephyn Mason       12 Holcomb                10.74      10.69   4.0

2  # 3249 Woodrow Rezac      12 Rossville              10.78      10.74   4.0

3  # 3303 Isaac Tarango      12 Scott Community        10.82      10.85   4.0

4  # 2007 Ty Anderson        11 Burlington             10.96      10.87   4.0

5  # 3415 Brogan Renfro      11 Silver Lake            11.10      11.02   4.0 11.014

6  # 3253 Jesse Whitmer      11 Russell                10.97      11.02   4.0 11.018

7  # 3152 Caidon Quinlan     12 Perry-Lecompton        11.11      11.16   4.0

8  # 3679 Ryder Walsh        11 Wichita-Collegiate     11.23      11.24   4.0

Boys 200 Meter Dash Class 3A

1  # 3249 Woodrow Rezac      12 Rossville              21.90      22.15   0.7

2  # 3148 Hunter Hess        12 Perry-Lecompton        22.72      22.16   0.7

3  # 3303 Isaac Tarango      12 Scott Community        22.27      22.25   0.7

4  # 3415 Brogan Renfro      11 Silver Lake            22.50      22.27   0.7

5  # 2672 Brady Hendrix      11 Lakin                  23.12      22.82   0.7

6  # 2098 Seth Ridenour      12 Cimarron               22.81      22.96   0.7

7  # 2481 Dylan Richards     12 Hoisington             23.00      23.17   0.7

8  # 3742 Keshawn Martin     11 Wichita-Trinity        23.04      23.56   0.7

Boys 400 Meter Dash Class 3A

1   # 2355 Aiden Damman       10 Girard                 50.70      50.31   2

2   # 3148 Hunter Hess        12 Perry-Lecompton        51.58      50.80   2

3   # 2650 Bryant Olvera      12 Kismet-SW Height       51.63      51.68   2

4   # 2411 Lakin Farmer       12 Halstead               52.83      52.07   1

5   # 2492 Edgar Ramirez      12 Holcomb                52.51      52.15   2

6   # 3676 Carson Phelps      10 Wichita-Collegiate     52.86      52.20   1

7   # 2670 Ty Davidson        12 Lakin                  52.83      52.35   1

8   # 3446 Nakari Morrical-P  10 Southeast of Saline    52.08      52.86   2

Boys 800 Meter Run Class 3A

  1 # 3448 Dylan Sprecker     11 Southeast of Saline  1:57.82    1:55.34

          56.565 (56.565)    1:55.331 (58.767)  

2 # 2357 Gavin Doubrava     10 Girard               1:58.81    2:01.25

          58.406 (58.406)  2:01.245 (1:02.839)  

3 # 3442 Luke Gleason       12 Southeast of Saline  2:01.66    2:02.59

          58.695 (58.695)  2:02.583 (1:03.889)  

4 # 2642 Avery Albright     10 Kingman              2:07.02    2:03.37

          59.295 (59.295)  2:03.370 (1:04.075)  

5 # 3743 Clay Shively        9 Wichita-Trinity      2:03.24    2:03.66

          57.735 (57.735)  2:03.656 (1:05.922)  

6 # 3290 Roberto Apodaca    12 Scott Community      2:07.07    2:04.17

          59.495 (59.495)  2:04.169 (1:04.674)   

7 # 1957 Wyatt Broeckelman  10 Beloit               2:04.81    2:04.38

          59.771 (59.771)  2:04.371 (1:04.601)  

8 # 3097 Reid Crawford      12 Osage City           2:06.92    2:04.52

          59.664 (59.664)  2:04.516 (1:04.853)   9 # 2455 Braden Esau       

Boys 1600 Meter Run Class 3A

1   # 3448 Dylan Sprecker     11 Southeast of Saline  4:20.89    4:17.74

      1:01.336 (1:01.336)  2:07.763 (1:06.428)  3:14.922 (1:07.160)  4:17.736 (1:02.814)

2   # 2358 Cormick Logue      12 Girard               4:28.94    4:28.51

      1:02.731 (1:02.731)  2:14.460 (1:11.729)  3:25.841 (1:11.382)  4:28.502 (1:02.662)

3   # 2674 Lawson Weilert-Be  10 Lakin                4:52.49    4:29.95

      1:04.485 (1:04.485)  2:15.268 (1:10.784)  3:25.939 (1:10.671)  4:29.948 (1:04.009)

4   # 3442 Luke Gleason       12 Southeast of Saline  4:34.48    4:32.82

      1:03.844 (1:03.844)  2:15.792 (1:11.948)  3:27.103 (1:11.312)  4:32.819 (1:05.717)

5   # 3675 C.J. Meyer         10 Wichita-Collegiate   4:30.20    4:34.76

      1:03.424 (1:03.424)  2:13.549 (1:10.126)  3:26.434 (1:12.885)  4:34.753 (1:08.320)

6   # 1883 Riley Hedges       12 Anderson County      4:47.25    4:38.64

      1:06.041 (1:06.041)  2:19.661 (1:13.621)  3:33.213 (1:13.552)  4:38.632 (1:05.419)

7   # 2153 LaKoddah Downes     9 Council Grove        4:44.10    4:39.86

      1:04.278 (1:04.278)  2:16.567 (1:12.289)  3:31.099 (1:14.532)  4:39.852 (1:08.754)

8   # 3096 Jace Brenner       11 Osage City           4:44.20    4:39.89

      1:03.184 (1:03.184)  2:16.019 (1:12.835)  3:30.773 (1:14.754)  4:39.881 (1:09.109)

Boys 3200 Meter Run Class 3A

  1 # 2358 Cormick Logue      12 Girard               9:56.55    9:34.98

      1:07.707 (1:07.707)  2:20.242 (1:12.536)  3:32.430 (1:12.188)  4:45.825 (1:13.395)

      5:59.101 (1:13.277)  7:12.127 (1:13.026)  8:25.897 (1:13.771)  9:34.971 (1:09.074)

2   # 3444 Dominic Jackson    12 Southeast of Saline 10:03.57    9:42.93

      1:07.661 (1:07.661)  2:20.923 (1:13.262)  3:32.767 (1:11.845)  4:47.365 (1:14.598)

      6:03.457 (1:16.093)  7:20.969 (1:17.512)  8:38.038 (1:17.069)  9:42.925 (1:04.888)

3   # 3675 C.J. Meyer         10 Wichita-Collegiate  10:01.68    9:48.75

      1:08.358 (1:08.358)  2:20.614 (1:12.256)  3:33.403 (1:12.789)  4:46.662 (1:13.259)

      6:01.168 (1:14.507)  7:18.622 (1:17.455)  8:37.521 (1:18.900)  9:48.741 (1:11.220)

4   # 2153 LaKoddah Downes     9 Council Grove       10:18.13    9:54.38

      1:07.935 (1:07.935)  2:20.778 (1:12.843)  3:33.108 (1:12.331)  4:48.126 (1:15.019)

      6:05.153 (1:17.028)  7:24.631 (1:19.478)  8:43.342 (1:18.712)  9:54.374 (1:11.033)

5   # 2768 Ryan Heline        12 Lindsb-Smoky Vly    10:29.33   10:02.23

      1:08.132 (1:08.132)  2:21.385 (1:13.254)  3:33.999 (1:12.615)  4:49.096 (1:15.097)

      6:06.785 (1:17.690)  7:24.819 (1:18.034)  8:45.599 (1:20.781) 10:02.227 (1:16.628)

6   # 2465 Justin Hodge       12 Hiawatha            10:30.54   10:10.05

      1:08.803 (1:08.803)  2:22.614 (1:13.812)  3:37.588 (1:14.974)  4:58.275 (1:20.688)

      6:19.782 (1:21.508)  7:41.920 (1:22.138)  9:04.247 (1:22.328) 10:10.049 (1:05.802)

7   # 3417 Cameron TenEyck    11 Silver Lake         10:43.06   10:10.32

      1:07.877 (1:07.877)  2:21.074 (1:13.197)  3:33.635 (1:12.561)  4:48.495 (1:14.861)

      6:05.488 (1:16.994)  7:25.295 (1:19.807)  8:50.980 (1:25.685) 10:10.315 (1:19.336)

8   # 3443 Damion Jackson     10 Southeast of Saline 10:31.06   10:10.78

      1:09.115 (1:09.115)  2:21.893 (1:12.779)  3:36.598 (1:14.705)  4:56.038 (1:19.441)

      6:15.969 (1:19.931)  7:37.527 (1:21.559)  8:59.855 (1:22.328) 10:10.777 (1:10.923)

Boys 110 Meter Hurdles Class 3A

1  # 3447 Chase Poague       11 Southeast of Saline    14.54      14.93   3.0

2  # 3629 Ian Smith          12 Wellsville             15.43      15.29   3.0

3  # 2895 Brendan Shanks     12 Minneapolis            15.68      15.62   3.0

4  # 3449 Grant Stumpf       12 Southeast of Saline    15.97      15.76   3.0

5  # 2863 Sander Zutterman   10 Marysville             16.03      15.92   3.0

6  # 2069 Luke Grace         11 Cheney                 16.30      16.16   3.0

7  # 3411 Carson Johnson     11 Silver Lake            16.51      16.18   3.0

8  # 2517 Ashton Burrows     11 Hugoton                16.48      16.43   3.0

Boys 300 Meter Hurdles Class 3A

1   # 3447 Chase Poague       11 Southeast of Saline    39.84      39.38   2

2   # 2390 Leyton Cure        12 Goodland               39.92      40.47   2

3   # 3411 Carson Johnson     11 Silver Lake            41.45      40.72   2

4   # 1883 Riley Hedges       12 Anderson County        41.86      41.89   2

5   # 2210 Chase Wohlgemuth   12 Pleasant Ridge         43.09      42.07   1

6   # 2067 Ethan Albers       12 Cheney                 41.67      42.17   2

7   # 2309 Easton King        12 Frontenac              43.55      42.22   1

8   # 3629 Ian Smith          12 Wellsville             42.05      42.52   1

Boys 4x100 Meter Relay Class 3A

1   Perry-Lecompton                                     43.50      43.43   2

1)  #3146 Caden Dean 12             2) #3148 Hunter Hess 12

     3) #3147 Kaden Doleman 11          4) #3152 Caidon Quinlan 12

2   Holcomb                                             43.38      43.81   2

1)  #2489 Damon Mesa 9              2) #2490 Dominique Orosco 9

     3) #2492 Edgar Ramirez 12          4) #2488 Zephyn Mason 12

3   Hoisington                                          43.92      44.15   2

1)  #2480 Cade Mason 12             2) #2483 Legend Robinson 11

     3) #2481 Dylan Richards 12         4) #2482 Chase Robinson 12

4   Cheney                                              44.04      44.29   2

1)  #2074 Marcus Peintner 12        2) #2072 Elijah Judd 12

     3) #2078 Quincy Thomas 11          4) #2075 Christian Presley 12

5   Wichita-Collegiate                                  44.01      44.34   2 44.333

1)  #3671 Jacob Chugg 12            2) #3679 Ryder Walsh 11

     3) #3670 George Bunting 12         4) #3678 Kobe Turner 12

6   Lakin                                               43.56      44.34   2 44.338

1)  #2673 Tyler Tarpley 11          2) #2670 Ty Davidson 12

     3) #2672 Brady Hendrix 11          4) #2671 Servando Gonzalez 11

7   Wichita-Trinity                                     44.81      44.36   1

1)  #3740 Tariq Izard 12            2) #3744 David Spencer 12

     3) #3735 Logan Burgess 11          4) #3742 Keshawn Martin 11

8   Silver Lake                                         44.36      44.69   1

1)  #3416 Ryan Sterling 12          2) #3411 Carson Johnson 11

     3) #3406 Connar Adams 12           4) #3415 Brogan Renfro 11

Boys 4x400 Meter Relay Class 3A

1   Hesston                                           3:34.50    3:30.72   1

1)  #2461 Max Werner 11             2) #2459 Cason Richardson 11

     3) #2458 Tyler Rewerts 10          4) #2456 Cavan Fuqua 10

      1:44.259 (1:44.259)    2:37.638 (53.380)    3:30.720 (53.083)

2   Southeast of Saline                               3:28.41    3:31.04   2

1)  #3441 Kanin Elkins 12           2) #3442 Luke Gleason 12

     3) #3447 Chase Poague 11           4) #3448 Dylan Sprecker 11

      1:47.658 (1:47.658)    2:41.028 (53.370)    3:31.037 (50.010)

3   Girard                                            3:31.11    3:31.14   2

1)  #2357 Gavin Doubrava 10         2) #2360 Quin O'Rand 11

     3) #2359 Gabe Muia 12              4) #2355 Aiden Damman 10

      1:46.838 (1:46.838)    2:41.156 (54.318)    3:31.138 (49.983)

4   Perry-Lecompton                                   3:34.88    3:32.12   1

1)  #3154 Boyd Sollars 10           2) #3146 Caden Dean 12

     3) #3150 Thad Metcalfe 12          4) #3148 Hunter Hess 12

      1:46.236 (1:46.236)    2:40.543 (54.307)    3:32.113 (51.571)

5   Scott Community                                   3:33.67    3:32.87   2

1)  #3304 Jace Thomas 10            2) #3302 Efren Tarango 11

     3) #3301 Sawyer Stevens 12         4) #3303 Isaac Tarango 12

      1:46.597 (1:46.597)    2:40.275 (53.678)    3:32.862 (52.587)

6   Lakin                                             3:33.95    3:34.77   2

1)  #2673 Tyler Tarpley 11          2) #2671 Servando Gonzalez 11

     3) #2672 Brady Hendrix 11          4) #2670 Ty Davidson 12

      1:49.119 (1:49.119)    2:42.487 (53.369)    3:34.768 (52.281)

7   Ellsworth                                         3:32.69    3:35.27   2

1)  #2242 Luke Sharp 12             2) #2241 Joshua Rodriguez 9

     3) #2243 Riley Stone 9             4) #2240 Trey Anderson 12

      1:49.642 (1:49.642)    2:43.430 (53.789)    3:35.265 (51.835)

8   Frontenac                                         3:37.10    3:35.42   1

1)  #2306 Ty Gates 12               2) #2311 Brady Stanley 11

     3) #2310 Coy Medlin 11             4) #2309 Easton King 12

      1:46.205 (1:46.205)    2:41.910 (55.705)    3:35.414 (53.505)

Boys 4x800 Meter Relay Class 3A

 

1  Southeast of Saline                               8:22.59    8:12.87

     1) #3444 Dominic Jackson 12        2) #3442 Luke Gleason 12

     3) #3440 Drake Augustine 10        4) #3448 Dylan Sprecker 11

          58.710 (58.710)  2:03.604 (1:04.895)    3:00.350 (56.747)  4:03.879 (1:03.529)       5:06.447 (1:02.569)  6:13.468 (1:07.022)    7:07.610 (54.143)  8:12.861 (1:05.251)

2  Wichita-Trinity                                   8:54.38    8:22.19

     1) #3743 Clay Shively 9            2) #3738 Samuel Ferguson 9

     3) #3734 David Bolt 10             4) #3736 Ian Carroll 10

          58.760 (58.760)  2:05.329 (1:06.569)    3:04.899 (59.571)  4:11.464 (1:06.565)         5:08.481 (57.017)  6:15.828 (1:07.348)    7:14.832 (59.004)  8:22.189 (1:07.358)

3  Silver Lake                                       8:31.91    8:24.77

     1) #3413 Kamryn Kaniper 10         2) #3410 Kale Frehe 11

     3) #3408 Mason Brokaw 10           4) #3417 Cameron TenEyck 11

          59.247 (59.247)  2:03.142 (1:03.896)    3:01.535 (58.393)  4:10.884 (1:09.350)         5:09.417 (58.533)  6:15.687 (1:06.271)    7:14.904 (59.217)  8:24.764 (1:09.860)

4  Perry-Lecompton                                   8:30.84    8:27.44

     1) #3145 James Bartlett 12         2) #3149 Michael LeClair 11

     3) #3150 Thad Metcalfe 12          4) #3154 Boyd Sollars 10

          59.714 (59.714)  2:02.638 (1:02.925)    3:01.409 (58.771)  4:10.494 (1:09.086)         5:09.039 (58.545)  6:17.118 (1:08.079)  7:17.147 (1:00.029)  8:27.434 (1:10.287)

5  Lindsborg-Smoky Valley                            8:32.21    8:27.59

     1) #2771 Stephen Peterson 12       2) #2767 Justice Gardner 11

     3) #2773 Tytus Reed 10             4) #2768 Ryan Heline 12

          59.801 (59.801)  2:07.287 (1:07.487)  3:07.536 (1:00.249)  4:18.221 (1:10.686)       5:18.863 (1:00.643)  6:24.108 (1:05.246)    7:23.954 (59.846)  8:27.587 (1:03.634)

6  Cheney                                            8:45.01    8:28.30

     1) #2076 Jackson Riggins 12        2) #2077 Mason Schneider 12

     3) #2079 Nash Young 9              4) #2067 Ethan Albers 12

      1:01.502 (1:01.502)  2:03.440 (1:01.938)    3:02.508 (59.069)  4:11.699 (1:09.191)

      5:13.603 (1:01.905)  6:25.701 (1:12.099)    7:24.905 (59.204)  8:28.295 (1:03.391)

7  Scott Community                                   8:35.75    8:30.76

     1) #3290 Roberto Apodaca 12        2) #3301 Sawyer Stevens 12

     3) #3304 Jace Thomas 10            4) #3302 Efren Tarango 11

      1:00.325 (1:00.325)  2:06.563 (1:06.238)    3:05.641 (59.078)  4:13.029 (1:07.388)

      5:14.854 (1:01.826)  6:24.655 (1:09.801)    7:24.335 (59.681)  8:30.754 (1:06.419)

....Boys 4x800 Meter Relay Class 3A

8   Hesston                                           8:41.45    8:34.07

     1) #2455 Braden Esau 12            2) #2460 Ayden Summers 11

     3) #2454 Ryan Eilert 11            4) #2461 Max Werner 11

      1:00.189 (1:00.189)  2:06.130 (1:05.941)    3:05.255 (59.126)  4:14.673 (1:09.419)

      5:18.420 (1:03.747)  6:26.847 (1:08.428)    7:26.617 (59.770)  8:34.063 (1:07.446)

Boys High Jump Class 3A

  1 # 3251 Jace Peerman       10 Russell              6-06.00    6-04.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 6-06

        O    O   XO  XXO    O  XXX

2  # 3310 Dylan Lortscher    11 Nemaha Central       6-02.00    6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O    O    O    O  XXX

3  # 3147 Kaden Doleman      11 Perry-Lecompton      6-02.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O    O    O   XO  XXX

4  # 2359 Gabe Muia          12 Girard               6-02.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O   XO    O   XO  XXX

5  # 2151 Hadyn Bieling      12 Council Grove        6-07.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O    O    O  XXO  XXX

5  # 2799 Israel Rios        12 Lyons                6-02.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O    O    O  XXO  XXX

5  # 2069 Luke Grace         11 Cheney               6-00.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O    O    O  XXO  XXX

8  # 3632 Cade Fischer       12 West Franklin        6-02.00   J6-02.00

     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04

        O   XO    O  XXO  XXX

Boys Pole Vault Class 3A

  1 # 3294 Loren Faurot       12 Scott Community     15-00.00   14-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00

       PPP   PPP   PPP   PPP   PPP    XO     O

2   # 2440 Jeffery Heimann    12 Hays-TMP-Marian     14-00.00   13-06.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00

       PPP   PPP     O     O     O     O    XX

3   # 2014 Thomas Unruh       11 Burlington          13-00.00  J13-06.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-00

         O    XO     O     O     O   XXO   XXX

4   # 1955 Kenneth Sheffer    12 Baxter Springs      13-00.00   13-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06

       PPP     O     O     O     O   XXX

5   # 3159 Kagan Keeten       12 Phillipsburg        13-06.00  J13-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06

       PPP   PPP    XO     O     O   XXX

6   # 2479 Josiah Ball         9 Hoisington          13-00.00  J13-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06

         O     O     O    XO   XXO   XXX

7   # 3619 Ethan Elliott      11 Wellsville          11-00.00  J13-00.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06

       PPP   PPP     O   XXO   XXO   XXX

8   # 2127 Tate Murdock       10 Colby               12-06.00   12-06.00

     11-00 11-06 12-00 12-06 13-00

       PPP     O   XXO     O   XXX

Boys Long Jump Class 3A

1  # 2441 Jace Wentling      11 Hays-TMP-Marian     20-07.75   23-05.50   NWI

     21-03.50(-0.0) 23-05.50(-0.0) 22-11.50(-0.0) 21-01.50(-0.0) 22-02.25(-0.0) 22-11(-0.0)

2  # 2359 Gabe Muia          12 Girard              21-06.00   22-11.75   NWI

     20-11.50(-0.0) 21-09.50(-0.0) 22-11.75(-0.0) 22-07.50(-0.0) 20-04.50(-0.0) 21-04(-0.0)

3   # 2488 Zephyn Mason       12 Holcomb             23-08.50   22-06.50   NWI

     21-03.75(-0.0) 21-05.75(-0.0) 21-10.75(-0.0) FOUL      22-06.50(-0.0) 22-03.50(-0.0)

4   # 3146 Caden Dean         12 Perry-Lecompton     19-04.50   21-06.75   NWI

     20-10.25(-0.0) 21-06.75(-0.0) 20-02.75(-0.0) 20-11.25(-0.0) 21-01.25(-0.0) 20-09.25(-0.0)

5   # 2287 Gabe Valentine     12 Eureka              21-03.50   21-04.75   NWI

     21-04.75(-0.0) FOUL      20-09.25(-0.0) 20-08.50(-0.0) FOUL      FOUL

6   # 2007 Ty Anderson        11 Burlington          20-08.25   21-02.00   NWI

     20-08.75(-0.0) 20-02.50(-0.0) 20-03.25(-0.0) 21-02(-0.0) 20-10.50(-0.0) 20-05(-0.0)

7   # 2485 Bralen Thompson    11 Hoisington          19-11.50   20-11.50   NWI

     18-10.25(-0.0) 19-07.75(-0.0) 19-08.50(-0.0) 20-11.50(-0.0) 19-07.50(-0.0) 20-00(-0.0)

8   # 3156 Benjamin Stone     12 Perry-Lecompton     19-08.75   20-08.25   NWI

     20-05(-0.0) FOUL      19-05.25(-0.0) 19-10(-0.0) 20-01.25(-0.0) 20-08.25(-0.0)

Boys Triple Jump Class 3A

1   # 2946 Dean Clark         10 Norton Community    42-00.50   44-10.25   NWI

     44-02.25(-0.0) 42-02.75(-0.0) 44-10.25(-0.0) 44-08.25(-0.0) 43-11(-0.0) 44-04.50(-0.0)

2   # 3415 Brogan Renfro      11 Silver Lake         41-10.00   44-01.50   NWI

     44-01.50(-0.0) 43-08.50(-0.0) 43-03(-0.0) 43-07.75(-0.0) 41-11.50(-0.0) 43-08.25(-0.0)

3   # 2441 Jace Wentling      11 Hays-TMP-Marian     44-10.00   43-00.75   NWI

     42-04.75(-0.0) 42-08.75(-0.0) 42-01.25(-0.0) 42-00.75(-0.0) 43-00.75(-0.0) 40-07(-0.0)

4   # 2007 Ty Anderson        11 Burlington          41-09.50   42-06.00   NWI

     40-08.50(-0.0) 41-01.50(-0.0) FOUL      42-06(-0.0) FOUL      FOUL

5   # 2130 Darren Sanders     12 Colby               42-01.00   41-11.75   NWI

     FOUL      41-01.25(-0.0) 41-10(-0.0) 41-06.75(-0.0) 41-11.75(-0.0) 41-07.50(-0.0)

6   # 3466 Noah Jacobson      11 St. Marys           40-01.00   41-07.75   NWI

     FOUL      41-01(-0.0) 40-09.50(-0.0) 41-00.75(-0.0) FOUL      41-07.75(-0.0)

7   # 2151 Hadyn Bieling      12 Council Grove       40-11.00   41-05.25   NWI

     40-02.50(-0.0) 40-05.75(-0.0) 40-10.50(-0.0) 40-11.50(-0.0) 41-04.50(-0.0) 41-05.25(-0.0)

8   # 2069 Luke Grace         11 Cheney              42-10.25   41-04.75   NWI

     40-07(-0.0) 41-02.50(-0.0) 40-08.25(-0.0) 40-07.25(-0.0) 41-00.25(-0.0) 41-04.75(-0.0)

Boys Shot Put Class 3A

1   # 3309 Nathan Deters      12 Nemaha Central      56-03.75   55-05.50

      54-06.25  FOUL  FOUL  FOUL  55-05.50  53-11

2   # 3106 Dane Whalen        12 Osage City          54-01.75   53-09.00

      53-09  52-04.75  51-05  FOUL  51-07.50  51-07.50

3   # 1958 Grady Seyfert      10 Beloit              51-05.00   52-09.75

      43-10.25  48-05.50  49-03  52-09.75  48-02.25  50-10.50

4   # 2412 Douglas Grider     12 Halstead            51-08.50   51-09.75

      48-03.50  51-01.25  FOUL  FOUL  48-11.25  51-09.75

5   # 2949 Christien Hawks    12 Norton Community    53-00.50  J51-09.75

      47-00.50  FOUL  50-03  FOUL  49-02.75  51-09.75

6   # 2090 Bryce Sallee       12 Cherryvale          46-09.25   51-04.75

      44-07  48-03  51-04.75  49-05.75  49-03.75  FOUL

7   # 2129 Ian Rosales        11 Colby               49-08.75   51-00.50

      49-04.25  50-07  51-00.50  FOUL  49-10.75  49-04.25

8   # 3674 Nicholas Herrman   12 Wichita-Collegiate  48-06.00   50-06.25

      50-06.25  47-09.25  47-04.50  50-02.25  FOUL  FOUL

Boys Discus Throw Class 3A

1   # 3278 Brett Schwartz     11 Santa Fe Trail        175-01     176-06

      162-02  166-11  176-06  FOUL  159-11  FOUL

2   # 2859 Peyton Smith       10 Marysville            144-07     151-10

      106-03  140-00  FOUL  141-06  147-11  151-10

3   # 3095 Landon Boss        10 Osage City            162-10     151-07

      FOUL  149-02  149-08  130-05  FOUL  151-07

4   # 3309 Nathan Deters      12 Nemaha Central        162-10     151-03

      144-10  144-10  143-05  146-06  FOUL  151-03

5   # 1958 Grady Seyfert      10 Beloit                150-00     150-10

      143-08  148-08  149-05  149-00  150-10  145-03

6   # 2412 Douglas Grider     12 Halstead              147-02     147-05

      FOUL  147-05  146-04  141-00  144-06  FOUL

7   # 2410 Korbin Black       11 Halstead              152-10     144-09

      135-07  FOUL  139-03  143-05  144-09  FOUL

8   # 1882 Fisher Galey       11 Anderson County       138-03     141-03

      137-05  125-09  141-03  134-04  126-07  FOUL

Boys Javelin Throw Class 3A

1  # 1959 Brennon Walker     11 Beloit                166-06     184-01

      168-11  181-02  170-08  184-01  170-10  FOUL

2  # 3095 Landon Boss        10 Osage City            176-02     169-03

      169-00  167-11  169-03  167-00  151-09  167-11

3  # 3158 Trace Hanchett      9 Phillipsburg          159-00     169-01

      169-01  158-05  167-07  156-01  161-05  166-05

4  # 2861 Rhett Williams     10 Marysville            170-02     167-06

      FOUL  167-06  161-11  152-02  154-01  156-06

5  # 2774 Kort Sjogren       12 Lindsb-Smoky Vly      157-10     166-05

      149-06  147-08  166-05  144-02  FOUL  145-01

6  # 2649 Hever Mercado      12 Kismet-SW Height      158-07     159-04

      159-04  145-00  136-01  158-08  154-01  150-07

7  # 2024 Baylor Thornton    11 Caney Valley          155-02     159-00

      159-00  155-08  FOUL  135-02  153-02  149-06

8   # 3232 Derek Larison      11 Riverton              150-07     154-08

      139-04  152-00  154-08  146-00  138-10  FOUL


Warning: include(../includes/module_comments.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 115

Warning: include(): Failed opening '../includes/module_comments.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 115

Warning: include(../includes/module_right-col.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 141

Warning: include(): Failed opening '../includes/module_right-col.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 141