v Track in Kansas: 2021 Girls 6A All-State Track & Field - Sports in Kansas
Warning: include(../includes/bodytag.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 36

Warning: include(): Failed opening '../includes/bodytag.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 36

Track in Kansas: 2021 Girls 6A All-State Track & Field

Olathe West relay captured the title.
By: Sports in Kansas - Chet Kuplen
May 27, 2021

Share This Story:

 

Top Eight (everyone listed below) are eligible for 6A Track in Kansas All-State Track and Field Patch

(ONLY PLACE w/ our logo - GREAT KEEPSAKE FOR LETTER JACKET OR TO FRAME)

To order patch (you only need one patch total no matter how many events), email Chet Kuplen at sportsinkansas@gmail.com and we will send you an all-state form ASAP, if you didnt make all-state and want a state qualifier patch we also have those. We also have 2021 State Qualifier Patches

2021 6A TRACK IN KANSAS GIRLS ALL-STATE TEAM

Girls 100 Meter Dash Class 6A

1  #  481 Kendra Wait        12 Gardner-Edgerton       12.23      12.02   2.7

2  # 1072 Ka'Liyah McGinnis  10 Olathe North           12.24      12.10   2.7

3  # 1775 Deanna Miller      12 Wichita-Southeast      12.43      12.29   2.7

4  # 1737 Kennadie Jinkins   11 Wichita-East           12.65      12.38   2.7

5  # 1743 Karynne David       9 Wichita-Heights        12.68      12.46   2.7

6  # 1771 Serenity Jackson   11 Wichita-South          12.70      12.57   2.7

7  #  301 Aneesa Abdul-Hame  12 Derby                  12.70      12.71   2.7

8  # 1770 Zionne Williams    10 Wichita-Northwest      12.70      12.88   2.7

Girls 200 Meter Dash Class 6A

1  # 1090 Kennedi Cline      11 Olathe West            25.11      24.79  -1.3

2  # 1072 Ka'Liyah McGinnis  10 Olathe North           25.12      25.48  -1.3

3  # 1737 Kennadie Jinkins   11 Wichita-East           26.03      25.70  -1.3

4  # 1743 Karynne David       9 Wichita-Heights        25.81      25.72  -1.3

5  # 1771 Serenity Jackson   11 Wichita-South          26.13      25.83  -1.3

6  # 1057 Damiya Richards     9 Olathe East            26.05      26.20  -1.3

7  #  476 Kylie Moorehouse   12 Gardner-Edgerton       26.53      26.28  -1.3 26.274

8  # 1772 Deslyne Cooper     11 Wichita-Southeast      26.28      26.28  -1.3 26.276

Girls 400 Meter Dash Class 6A

1   # 1090 Kennedi Cline      11 Olathe West            58.44      57.90   2

2   #  301 Aneesa Abdul-Hame  12 Derby                  59.81      59.31   2

3   # 1410 Ella Machiewicz    11 Sm-Northwest           59.15      59.74   2

4   # 1434 Jasmine Patterson  12 Sm-West                59.93    1:00.09   2

5   #  476 Kylie Moorehouse   12 Gardner-Edgerton       59.83    1:00.36   2

6   #  568 BreAna Garrett-Ti   9 Haysville-Campus     1:00.14    1:00.82   2

7   # 1131 Natalie Jones      11 Blue Vly North       1:01.32    1:00.95   1

8   #  945 Gili Johnson       10 Manhattan              59.46    1:01.14   2

 

Girls 800 Meter Run Class 6A

1  # 1383 Grace Meyer        11 Sm-East              2:21.24    2:19.22

      1:10.411 (1:10.411)  2:19.218 (1:08.808)

2  # 1068 Anjali Hocker Sin   9 Olathe North         2:18.15    2:19.23

      1:10.383 (1:10.383)  2:19.221 (1:08.839)

3  # 1152 Olivia Bakker      11 Op-Blue Valley West  2:18.70    2:20.19

      1:10.302 (1:10.302)  2:20.190 (1:09.889)

4  # 1097 Kathryn Miller      9 Olathe West          2:19.02    2:21.29

      1:10.562 (1:10.562)  2:21.287 (1:10.725)

5   # 1100 Bree Newport        9 Olathe West          2:19.38    2:22.65

      1:10.177 (1:10.177)  2:22.648 (1:12.472)

6   # 1592 Madeline Carter    10 Washburn Rural       2:27.62    2:23.21

      1:11.401 (1:11.401)  2:23.205 (1:11.805)

7   # 1387 Grace Strongman    12 Sm-East              2:23.11    2:23.75

      1:10.688 (1:10.688)  2:23.747 (1:13.059)

8   #  460 Allie Strandmark    9 Garden City          2:27.55    2:24.85

      1:11.134 (1:11.134)  2:24.848 (1:13.715)

Girls 1600 Meter Run Class 6A

1   # 1137 Riley Beach        12 Blue Vly NW          5:03.91    4:59.33

      1:16.130 (1:16.130)  2:33.070 (1:16.941)  3:49.320 (1:16.251)  4:59.329 (1:10.009)

2   # 1068 Anjali Hocker Sin   9 Olathe North         4:59.91    4:59.40

      1:15.882 (1:15.882)  2:32.584 (1:16.703)  3:49.547 (1:16.963)  4:59.391 (1:09.845)

3   # 1152 Olivia Bakker      11 Op-Blue Valley West  5:05.36    5:05.80

      1:16.756 (1:16.756)  2:34.256 (1:17.500)  3:50.714 (1:16.459)  5:05.797 (1:15.084)

4   # 1383 Grace Meyer        11 Sm-East              5:04.19    5:09.50

      1:16.522 (1:16.522)  2:34.403 (1:17.881)  3:53.387 (1:18.985)  5:09.493 (1:16.106)

5   # 1079 Kaylee Tobaben     11 Olathe North         5:05.54    5:09.86

      1:16.675 (1:16.675)  2:34.071 (1:17.397)  3:53.340 (1:19.270)  5:09.855 (1:16.515)

6   # 1097 Kathryn Miller      9 Olathe West          5:04.96    5:13.38

      1:16.493 (1:16.493)  2:34.483 (1:17.990)  3:54.887 (1:20.404)  5:13.378 (1:18.492)

7   #  460 Allie Strandmark    9 Garden City          5:26.87    5:13.70

      1:16.640 (1:16.640)  2:34.900 (1:18.260)  3:55.412 (1:20.513)  5:13.695 (1:18.283)

8   # 1143 Carolyn Thurlby    12 Blue Vly NW          5:12.52    5:19.31

      1:17.852 (1:17.852)  2:39.046 (1:21.194)  4:00.241 (1:21.196)  5:19.303 (1:19.062)

Girls 3200 Meter Run Class 6A

1   # 1068 Anjali Hocker Sin   9 Olathe North        10:52.65   10:33.91

      1:17.201 (1:17.201)  2:40.008 (1:22.808)  3:56.853 (1:16.846)  5:15.916 (1:19.063)

      6:35.059 (1:19.144)  7:56.562 (1:21.503)  9:17.969 (1:21.408) 10:33.905 (1:15.937)

2   # 1137 Riley Beach        12 Blue Vly NW         11:13.03   10:45.37

      1:16.940 (1:16.940)  2:40.265 (1:23.325)  3:57.101 (1:16.837)  5:16.280 (1:19.179)

      6:35.584 (1:19.305)  7:59.867 (1:24.283)  9:25.822 (1:25.956) 10:45.365 (1:19.543)

3   # 1079 Kaylee Tobaben     11 Olathe North        11:04.03   10:53.53

      1:17.444 (1:17.444)  2:40.633 (1:23.190)  4:00.518 (1:19.885)  5:23.245 (1:22.727)

      6:47.976 (1:24.731)  8:13.632 (1:25.657)  9:36.628 (1:22.996) 10:53.523 (1:16.895)

4   # 1125 Victoria Wingrove  11 Op-Blue Valley      11:06.18   10:56.76

      1:17.103 (1:17.103)  2:41.673 (1:24.571)  4:00.841 (1:19.169)  5:23.592 (1:22.751)

      6:48.283 (1:24.692)  8:14.270 (1:25.987)  9:39.172 (1:24.902) 10:56.754 (1:17.583)

5   # 1143 Carolyn Thurlby    12 Blue Vly NW         11:13.34   10:57.84

      1:17.951 (1:17.951)  2:41.566 (1:23.615)  4:03.318 (1:21.752)  5:27.674 (1:24.357)

      6:52.982 (1:25.308)  8:17.325 (1:24.344)  9:38.636 (1:21.311) 10:57.835 (1:19.199)

6   # 1424 Hannah Gibson      10 Sm-South            11:15.03   11:20.41

      1:17.665 (1:17.665)  2:41.950 (1:24.285)  4:03.815 (1:21.865)  5:28.627 (1:24.812)

      6:56.143 (1:27.517)  8:26.603 (1:30.460)  9:57.676 (1:31.074) 11:20.402 (1:22.726)

7   # 1139 Cecilia Fisher     11 Blue Vly NW         11:12.66   11:21.70

      1:17.726 (1:17.726)  2:41.295 (1:23.570)  4:03.464 (1:22.169)  5:28.065 (1:24.602)

      6:55.224 (1:27.159)  8:25.686 (1:30.463)  9:57.125 (1:31.439) 11:21.697 (1:24.573)

8   # 1067 Alexis Dockstader  11 Olathe North        11:36.28   11:45.33

      1:17.912 (1:17.912)  2:42.389 (1:24.478)  4:08.887 (1:26.498)  5:39.572 (1:30.685)

      7:13.310 (1:33.739)  8:46.213 (1:32.904) 10:19.287 (1:33.074) 11:45.326 (1:26.040)

Girls 100 Meter Hurdles Class 6A

1  # 1073 Kaiya McKie        12 Olathe North           15.35      14.97   1.5

2  # 1737 Kennadie Jinkins   11 Wichita-East           15.54      15.12   1.5

3  # 1080 Olivia Cooper       9 Olathe Northwest       15.57      15.17   1.5

4  #  344 Hadley Williams    12 Dodge City             15.56      15.27   1.5

5  # 1071 Jillian Klusman    12 Olathe North           16.31      16.26   1.5

6  # 1400 Destany Moore      12 Sm-North               16.19      16.29   1.5 16.281

7  # 1380 Kelsey Christense  12 Sm-East                16.44      16.29   1.5 16.284

8  # 1425 Maude Kilmer       10 Sm-South               16.32      16.38   1.5

Girls 300 Meter Hurdles Class 6A

 

1 # 1737 Kennadie Jinkins   11 Wichita-East           48.77      46.68   2

2   #  344 Hadley Williams    12 Dodge City             46.95      46.94   2

3   # 1080 Olivia Cooper       9 Olathe Northwest       48.46      47.93   2

4   # 1769 Adryana Shelby      9 Wichita-Northwest      49.05      48.17   1

5   # 1380 Kelsey Christense  12 Sm-East                47.79      48.19   2

6   # 1415 Olivia Pixton      11 Sm-Northwest           47.27      48.29   2

7   # 1414 Addison Pixton     11 Sm-Northwest           49.21      48.73   1

8   # 1136 Emma Bartholome     9 Blue Vly NW            47.67      49.01   2

Girls 4x100 Meter Relay Class 6A

1   Olathe North                                        49.37      49.04   2

1)  #1077 Saniya Simmons 11         2) #1072 Ka'Liyah McGinnis 10

     3) #1065 Ashlyn Alloway 11         4) #1073 Kaiya McKie 12

2   Olathe West                                         49.32      49.46   2

1)  #1098 Allysa Moore 12           2) #1090 Kennedi Cline 11

     3) #1093 Parker Jackson 11         4) #1096 Destiny Lassiter 11

3   Shawnee Mission-South                               49.50      50.39   2

1)  #1426 Abrina Maere 10           2) #1422 Anne Donovan 12

     3) #1425 Maude Kilmer 10           4) #1429 Kirsten Womack 11

4   Olathe East                                         50.42      50.44   1

1)  #1052 Logan Frazier 12          2) #1049 Amauri Blake 11

     3) #1051 Miya Fletcher 11          4) #1057 Damiya Richards 9

5   Shawnee Mission-Northwest                           49.92      50.58   2

1)  #1406 Katie Ault 11             2) #1418 Dazy Solir Ntowe 12

     3) #1420 Ashley Vil 12             4) #1408 Kylie Dunn 12

6   Op-Blue Valley North                                50.39      50.68   2

1)  #1134 McKenna Simons 12         2) #1133 Ella Shafer 10

     3) #1128 Jasmine Dulan 11          4) #1131 Natalie Jones 11

7   Derby                                               50.94      51.04   1

1)  #312 Maddie Snowbarger 9        2) #305 Chloe Igo 11

     3) #302 Mayciee Bell 10            4) #301 Aneesa Abdul-Hameed 12

8   Shawnee Mission-North                               50.30      51.34   2

1)  #1403 Savannah Stevens 11       2) #1404 Maya Thies 10

     3) #1395 Rosjai Curtis 9           4) #1402 Addison Reichert 10

Girls 4x400 Meter Relay Class 6A

 

  1 Olathe West                                       4:03.75    4:03.58   2

     1) #1096 Destiny Lassiter 11       2) #1100 Bree Newport 9

     3) #1102 Charis Robinson 10        4) #1090 Kennedi Cline 11

          59.352 (59.352)  2:02.895 (1:03.543)  3:04.611 (1:01.717)    4:03.575 (58.964)  

2 Shawnee Mission-Northwest                         4:03.75    4:05.58   2

     1) #1418 Dazy Solir Ntowe 12       2) #1415 Olivia Pixton 11

     3) #1414 Addison Pixton 11         4) #1410 Ella Machiewicz 11

          59.371 (59.371)  2:02.944 (1:03.574)  3:05.004 (1:02.060)  4:05.576 (1:00.573)  

3 Gardner-Edgerton                                  4:04.21    4:06.00   2

     1) #473 Joy Haney 11               2) #475 Isabella Meili 9

     3) #479 Hannah Phipps 9            4) #476 Kylie Moorehouse 12

      1:01.272 (1:01.272)  2:03.702 (1:02.430)  3:06.000 (1:02.299)    4:05.998 (59.999)

  4 Topeka-Washburn Rural                             4:10.19    4:10.74   2

     1) #1594 Alexis Fredrickson 10     2) #1591 Elle Bray 12

     3) #1592 Madeline Carter 10        4) #1596 Jada Ingram 9

          59.188 (59.188)  2:06.374 (1:07.186)  3:08.678 (1:02.304)  4:10.735 (1:02.058)  

5 Shawnee Mission-West                              4:08.84    4:11.83   2

     1) #1432 Kali Lester 9             2) #1436 Brooke Williams 10

     3) #1435 Emma Vielhauer 12         4) #1434 Jasmine Patterson 12

      1:05.748 (1:05.748)  2:08.539 (1:02.791)  3:13.780 (1:05.241)    4:11.822 (58.042)

6  Lawrence                                          4:06.84    4:11.96   2

1)  #811 Siana King 11              2) #806 Gianna Cooper 11

     3) #810 Jaylie Hohman 9            4) #814 Brenna Schwada 11

      1:00.624 (1:00.624)  2:05.776 (1:05.152)  3:12.123 (1:06.347)    4:11.959 (59.837)

7  Manhattan                                         4:16.24    4:12.63   1

1)  #941 Jillian Harkin 10          2) #950 Tamayia Washington 12

     3) #931 Kyra Arasmith 11           4) #945 Gili Johnson 10

      1:02.104 (1:02.104)  2:08.214 (1:06.111)  3:10.759 (1:02.545)  4:12.629 (1:01.870)

8  Olathe North                                      4:10.70    4:15.57   1

1)  #1069 Tynee Jettel-Leggett 11   2) #1074 Angong Ngong 11

     3) #1078 Savanna Stewart 11        4) #1072 Ka'Liyah McGinnis 10

      1:02.525 (1:02.525)  2:06.965 (1:04.441)  3:11.114 (1:04.150)  4:15.564 (1:04.450)

033)  2:09.528 (1:10.495)  3:23.117 (1:13.590)  4:33.710 (1:10.594)

Girls 4x800 Meter Relay Class 6A

1  Olathe West                                       9:41.90    9:22.95

1)  #1100 Bree Newport 9            2) #1097 Kathryn Miller 9

     3) #1088 Paige Baker 10            4) #1102 Charis Robinson 10

      1:09.975 (1:09.975)  2:19.983 (1:10.008)  3:28.946 (1:08.964)  4:40.833 (1:11.887)

      5:51.947 (1:11.114)  7:04.272 (1:12.326)  8:09.309 (1:05.038)  9:22.949 (1:13.640)

2  Shawnee Mission-East                              9:42.49    9:33.57

1)  #1387 Grace Strongman 12        2) #1382 Kate Kowalik 12

     3) #1384 Scarlett Pearlman 10      4) #1383 Grace Meyer 11

      1:10.283 (1:10.283)  2:22.099 (1:11.816)  3:33.215 (1:11.117)  4:47.605 (1:14.391)

      5:58.232 (1:10.627)  7:13.246 (1:15.014)  8:22.928 (1:09.683)  9:33.570 (1:10.642)

3  Olathe East                                       9:49.88    9:36.49

1)  #1056 Whitney Post 11           2) #1055 Melody Ochana 12

     3) #1058 Meredith Serrano 9        4) #1059 Rachel Sterner 12

      1:10.411 (1:10.411)  2:19.146 (1:08.735)  3:29.004 (1:09.859)  4:41.376 (1:12.373)

      5:52.188 (1:10.812)  7:07.314 (1:15.127)  8:16.223 (1:08.909)  9:36.484 (1:20.261)

....Girls 4x800 Meter Relay Class 6A

4   Op-Blue Valley Northwest                          9:42.59    9:39.20

1)  #1143 Carolyn Thurlby 12        2) #1141 Alexis Liess 11

     3) #1139 Cecilia Fisher 11         4) #1137 Riley Beach 12

      1:10.570 (1:10.570)  2:22.889 (1:12.320)  3:32.947 (1:10.058)  4:49.100 (1:16.153)

      5:58.043 (1:08.943)  7:14.362 (1:16.320)  8:25.791 (1:11.429)  9:39.198 (1:13.407)

5   Topeka-Washburn Rural                            10:27.17    9:51.17

1)  #1600 Keely Wagner 12           2) #1590 Khloi Bird 11

     3) #1597 Sydney Laster 9           4) #1592 Madeline Carter 10

      1:11.040 (1:11.040)  2:26.599 (1:15.560)  3:39.908 (1:13.310)  4:56.585 (1:16.677)

      6:13.022 (1:16.437)  7:31.743 (1:18.721)  8:36.504 (1:04.762)  9:51.167 (1:14.663)

6   Op-Blue Valley                                    9:57.83    9:51.96

1)  #1125 Victoria Wingrove 11      2) #1118 Ellie Graham 11

     3) #1122 Emily Oppold 11           4) #1124 Eleanor Warren 10

      1:10.741 (1:10.741)  2:23.890 (1:13.150)  3:33.608 (1:09.718)  4:50.998 (1:17.391)

      7:24.094 (2:33.096)  8:37.354 (1:13.260)  9:51.960 (1:14.606)

7   Olathe North                                      9:58.05    9:57.22

1)  #1078 Savanna Stewart 11        2) #1066 Kira Almsberger 11

     3) #1067 Alexis Dockstader 11      4) #1070 Shea Johnson 9

      1:13.425 (1:13.425)  2:28.277 (1:14.853)  3:39.609 (1:11.332)  4:59.238 (1:19.629)

      6:12.717 (1:13.480)  7:29.791 (1:17.074)  8:39.874 (1:10.083)  9:57.217 (1:17.344)

8   Shawnee Mission-North                             9:52.23   10:00.09

1)  #1393 Chloee Belgum 11          2) #1405 Josie Tyrrell 11

     3) #1404 Maya Thies 10             4) #1396 Christianna Kasunic 12

      1:11.361 (1:11.361)  2:29.964 (1:18.603)  3:40.086 (1:10.123)  5:02.627 (1:22.541)

      6:12.105 (1:09.479)  7:30.913 (1:18.808)  8:40.360 (1:09.447) 10:00.087 (1:19.728)

Girls High Jump Class 6A

1  # 1767 Taryn St. Clair    10 Wichita-North        5-02.00    5-04.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06

      PPP  PPP    O    O    O    O  XXX

2  # 1386 Tess Roman         11 Sm-East              5-04.00   J5-04.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06

      PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXX

3 # 1410 Ella Machiewicz    11 Sm-Northwest         5-06.00   J5-04.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06

      PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX

4  # 1154 Lindsey DeWitt     11 Op-Blue Valley West  5-05.00   J5-04.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06

      PPP    O    O    O    O  XXO  XXX

5  # 1596 Jada Ingram         9 Washburn Rural       5-04.00    5-02.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04

      PPP    O   XO    O    O  XXX

6  # 1085 Kaitlyn Otroszko   10 Olathe South         5-03.00   J5-02.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04

      PPP    O    O    O   XO  XXX

7  #  820 Reese Hulcher      10 Lawrence Free State  5-04.00   J5-02.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04

      PPP  PPP    O   XO   XO  XXX

8  #  657 Liberty Limon      11 Hutchinson           5-00.00    5-00.00

     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02

      PPP    O    O   XO  XXX

 

Girls Pole Vault Class 6A

1  #  481 Kendra Wait        12 Gardner-Edgerton    12-06.00   11-00.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06

      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   PPP   PPP     O   XXX

2  # 1103 Claire Thomas      12 Olathe West         10-00.00   10-00.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06

      PPP  PPP  PPP  PPP   XO     O   XXX

 2# 1071 Jillian Klusman    12 Olathe North        10-00.00   10-00.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06

      PPP  PPP  PPP    O   XO     O   XXX

4  # 1413 Victoria Neighbor  11 Sm-Northwest        10-00.00  J10-00.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06

      PPP  PPP  PPP    O   XO   XXO   XXX

5  # 1746 Zoe Williams       10 Wichita-Heights      9-00.00    9-06.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00

      PPP  PPP   XO  PPP    O   XXX

  5 # 1394 Audrey Caravello   12 Sm-North             9-06.00    9-06.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00

      PPP  PPP  PPP   XO    O   XXX

7  # 1119 Ainsley Hileman     9 Op-Blue Valley       9-06.00   J9-06.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00

      PPP  PPP   XO  XXO    O   XXX

8  #  455 McKenna Jagels     12 Garden City         10-00.00   J9-06.00

     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00

      PPP  PPP   XO    O  XXO   XXX

Girls Long Jump Class 6A

1   #  481 Kendra Wait        12 Gardner-Edgerton    17-04.25   18-05.00   NWI

     16-07.50(-0.0) 18-05(-0.0) PASS      PASS      PASS      PASS

2   #  812 Isabella Kirkwood  12 Lawrence            18-00.50   17-09.00   NWI

     17-09(-0.0) FOUL      17-04.50(-0.0) 16-08.50(-0.0) 17-02(-0.0) FOUL

3   #  661 Sarah Schwartz     11 Hutchinson          18-01.50   17-07.00   NWI

     17-07(-0.0) 17-04.50(-0.0) 15-04.50(-0.0) 16-08.50(-0.0) 17-00.50(-0.0) FOUL

4   #  814 Brenna Schwada     11 Lawrence            16-10.75   17-06.50   NWI

     FOUL      17-05(-0.0) 17-06.50(-0.0) FOUL      17-01(-0.0) 17-02.50(-0.0)

5   #  945 Gili Johnson       10 Manhattan           16-05.50   17-00.00   NWI

     15-00.50(-0.0) 16-11.50(-0.0) FOUL      16-02.50(-0.0) 15-04.50(-0.0) 17-00(-0.0)

6   # 1386 Tess Roman         11 Sm-East             17-07.50   16-11.00   NWI

     16-11(-0.0) 16-07.50(-0.0) 16-07.50(-0.0) 16-02(-0.0) 16-05(-0.0) PASS

7   # 1087 Jada Pippins       11 Olathe South        17-05.00   16-06.00   NWI

     16-06(-0.0) 16-06(-0.0) 16-05.50(-0.0) FOUL      15-07.50(-0.0) 16-06(-0.0)

8   #  867 Rylie Hallman      10 Liberal             17-07.00   16-02.00   NWI

     FOUL      16-02(-0.0) 16-01.50(-0.0) 15-10(-0.0) 16-00(-0.0) 15-03(-0.0)

Girls Triple Jump Class 6A

  1 # 1415 Olivia Pixton      11 Sm-Northwest        37-08.75   38-04.00  +0.0

     35-04.50(+0.0) 38-00.50(+0.0) 38-04(+0.0) 33-11.25(+0.0) 35-06.25(+0.0) PASS

2   #  945 Gili Johnson       10 Manhattan           37-09.75   36-08.00  +0.0

     FOUL      FOUL      36-08(+0.0) 36-02.25(+0.0) 36-04.50(+0.0) 36-05.50(+0.0)

3   #  660 Colleen Page       12 Hutchinson          36-09.00   35-04.50  +0.0

     34-08.25(+0.0) 35-04.50(+0.0) FOUL      32-07(+0.0) 34-09(+0.0) FOUL

4   # 1386 Tess Roman         11 Sm-East             36-00.25   35-01.75  +0.0

     34-10(+0.0) 34-11(+0.0) 34-10.50(+0.0) 34-03(+0.0) 34-06.75(+0.0) 35-01.75(+0.0)

5   # 1121 Emily Lonergan     12 Op-Blue Valley      34-08.50   34-05.50  +0.0

     33-03(+0.0) 34-03(+0.0) 34-05.50(+0.0) 33-00(+0.0) 33-02(+0.0) 33-01.50(+0.0)

6   # 1084 Barbara McLin      12 Olathe South        33-00.25   34-03.00  +0.0

     33-08.50(+0.0) 33-11.25(+0.0) 34-03(+0.0) FOUL      33-00(+0.0) FOUL

7   #  459 Kristin Roth       11 Garden City         34-03.00   34-02.50  +0.0

     34-02.50(+0.0) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL

8   # 1134 McKenna Simons     12 Blue Vly North      36-01.75   33-11.00  +0.0

     33-07.25(+0.0) 32-11.50(+0.0) FOUL      33-02(+0.0) 33-11(+0.0) 33-04(+0.0)

Girls Shot Put Class 6A

1  #  481 Kendra Wait        12 Gardner-Edgerton    40-07.50   41-02.50

      36-00.75  41-02.50  40-03.75  FOUL  FOUL  FOUL

2  #  714 Joem Toala         11 Junction City       39-09.25   39-04.00

      36-11.75  38-05.75  37-06.75  39-04  36-10.50  38-05.50

3  # 1089 Addison Cline       9 Olathe West         37-06.75   38-11.25

      35-04.50  32-07  35-02.50  35-11.25  36-03.25  38-11.25

4  # 1082 Adrienne Locke Ga  10 Olathe Northwest    39-10.75   38-00.50

      36-08.50  34-01  36-11.50  34-05.25  38-00.50  34-04.25

5  #  944 Teuila Ilalio      11 Manhattan           38-03.50   36-11.50

      36-11.50  35-10  35-07.25  36-07.50  36-02  36-09

6  # 1050 Kaitey Davis       12 Olathe East         36-06.00   36-07.50

      34-03  36-07.50  35-02  35-09.50  32-07  34-00.50

7  # 1599 Rebekah Smith      12 Washburn Rural      34-10.50   35-09.00

      31-08.25  34-01.25  32-00.75  35-09  33-00.75  31-08

8  # 1741 Jordan Bell        11 Wichita-Heights     37-11.25   35-05.00

      31-09.75  31-09.25  35-02.25  30-02  35-05  34-05.50

Girls Discus Throw Class 6A

1   # 1153 Sheridan Bredehoe  12 Op-Blue Valley West   117-06     138-01

      130-06  138-01  137-01  131-07  126-05  FOUL

2   # 1083 Kendall Yarnell     9 Olathe Northwest      120-09     130-00

      130-00  120-06  126-11  122-05  116-04  FOUL

3   # 1429 Kirsten Womack     11 Sm-South              131-09     123-08

      FOUL  109-05  88-09  FOUL  123-08  99-01

4   #  461 Keyhana Turner     12 Garden City           117-05     113-10

      99-10  106-05  111-01  107-01  FOUL  113-10

5   #  478 Emma Pembleton     11 Gardner-Edgerton      115-05     110-05

      66-07  110-05  FOUL  FOUL  105-08  FOUL

6   # 1419 Kennedy Taylor     12 Sm-Northwest          103-00     109-03

      101-09  89-05  97-03  FOUL  109-03  108-00

7   #  940 Abigail Gruber      9 Manhattan             108-10     107-07

      FOUL  105-01  FOUL  107-06  95-11  107-07

8   # 1433 Bianca Musselman   12 Sm-West               107-09     104-10

      100-11  100-06  104-10  102-08  92-05  FOUL

Girls Javelin Throw Class 6A

1   #  817 Aubrey Duncan      10 Lawrence Free State   125-08     142-10

      138-10  133-11  142-10  106-02  133-01  134-02

2   # 1417 Shelby Sogaard     11 Sm-Northwest          124-04     135-04

      135-04  125-11  120-07  111-05  116-03  125-02

3   #  809 Amaya Harris       12 Lawrence              121-06     133-01

      126-02  120-08  133-01  117-09  119-04  FOUL

4   #  938 Alyx Glessner      12 Manhattan             131-05     132-06

      132-03  123-06  127-04  125-03  126-06  132-06

5   #  343 Kisa Unruh         12 Dodge City            122-02     125-07

      124-10  119-08  125-07  115-05  119-01  123-07

6   #  308 Callie Knudson     12 Derby                 121-10    J125-07

      FOUL  113-07  125-07  116-03  119-05  122-00

7   #  461 Keyhana Turner     12 Garden City           116-08     120-01

      111-02  120-01  109-01  105-04  112-08  116-00

8   # 1421 Chloe Cox          11 Sm-South              113-05     120-00

      107-05  108-08  118-10  107-01  103-07  120-00


Warning: include(../includes/module_comments.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 115

Warning: include(): Failed opening '../includes/module_comments.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 115

Warning: include(../includes/module_right-col.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 141

Warning: include(): Failed opening '../includes/module_right-col.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/lib/php') in /home/kansass/public_html/ks/news/index.php on line 141