v Sports in Kansas: 2019 Non-Senior Football Team - Sports in Kansas

Sports in Kansas: 2019 Non-Senior Football Team

Ethan Kremer is one of the top juniors in the state of Kansas for Mill Valley. (Lori Habiger)
By: Sports in Kansas - Chet Kuplen
Dec 12, 2019

Share This Story:

Over 330 high schools play football in Kansas and Sports in Kansas has announced its All Non-Senior Team from the 2019 season highlighting the future of Kansas high school football of the top juniors, sophomore and freshman in the state based off their play on the field during the 2019 high school football season. Final selections are picked by Chet Kuplen of Sports in Kansas along with input from SIK contributors and several media outlets across the state. Additional input is asked from coaches but this is a media selected team. This is not a list based on recruiting, to be eligible for the list players had to be a freshman, sophomore or junior during the 2019 football season (Graduation years: 2023, 2022 and 2021).

ATTENTION PARENTS/ATHLETES: Players on 1st Team, 2nd Team or Honorable Mention list are eligible for an All Non-Senior Team 1st Team, 2nd Team or All Non-Senior honorable mention patch for a letter jacket or to frame, we are the only place with the logo on them and this is a keepsake item to remember your season.  Email Chet Kuplen at the following email address and we will send you an order form: sportsinkansas@gmail.com to order.

2019 Sports in Kansas All Non-Senior Team

First Team Offense (Parents/Athletes: click here to order SIK patch)

QB- Timothy Dorsey, Bishop Miege, 6-0 185 Jr.

QB- Andrew Khoury, Junction City, 6-1 180 Jr.

QB- Cooper Marsh, Mill Valley, 6-0 180 Jr.

QB- Ty Black, SM Northwest, 6-1 195 Jr.

QB- Jackson Dooley, Lawrence, 6-0 180 Jr.

QB- Lance Hoffsommer, Sedgwick, 6-2 170 Soph.

RB- Devin Neal, Lawrence, 6-0 195 Jr.

RB- Arland Bruce IV, Olathe North, 5-10 185 Jr. (Non-Senior Offensive Player of the Year)

RB- Tank Young, Aquinas, 5-6 180 Jr.

RB- Tyler Bowden, Free State, 5-10 180 Jr.

RB- Julius Bolden, Wichita Northwest, 5-11 190 Jr.

FB- Hunter Renick, Cimarron, 6-2 250 Jr.

WR- Phillipe Wesley, Miege, 5-11 185 Jr.

WR- Geivonni Williams, Topeka, 6-0 190 Jr.

WR- Dorian Stephens, Blue Valley, 6-3 190 Jr.

WR- Tyson Struber, Canton-Galva, 6-2 185 Soph.

TE- Mack Moeller, Bishop Miege, 6-3 195 Jr.

TE- Dallas Bond, Tonganoxie, 6-4 205 Jr.

OL- Sam Hecht, Mill Valley, 6-3 255 Jr.

OL- Noah Bolticoff, Rose Hill, 6-6 275 Jr.

OL- Ben Purvis, Carroll, 6-2 265 Jr.

OL- Danny Saili, Jefferson West, 6-4 340 Soph.

OL- Cayden Winter, Andale, 6-1 230 Jr.

OL- Jonas Vickers, Derby, 6-2 285 Soph.

OL- Christien Hawks, Norton, 6-5 265 Jr.

ATH- Lem Wash, Derby, 5-11 185 Jr.

ATH- Tanner Cash, Clearwater, 6-2 200  Jr.

K- Chris Tennant, Mill Valley, 6-4 190 Jr.

K- David Kemp, Andover, 5-8 170 Jr.

First Team Defense (Parents/Athletes: click here to order patch)

DL- Damian Illalio, Manhattan, 6-2 245 Jr.

DL- Landon Dean, Frontenac, 6-5 220 Soph.

DL- Ethan Kremer, Mill Valley, 5-11 245 Jr. (Non-Senior Defensive Player of the Year)

DL- Kyle Haas, Maize, 6-2 230 Jr.

DL- Gaven Haselhorst, Hays, 6-2 210 Jr.

DL- Collin Williams, Bishop Miege, 6-4 230 Soph.

DL- Zac Daher, Wichita Northwest, 6-4 230 Jr.

LB- Jack Hileman, Derby, 5-7 185 Jr.

LB- J.P. Deeter, Topeka, 6-4 235 Soph.

LB- Brandon Bowles, Maize South, 6-2 180 Jr.

LB- Gavin Meyers, Hays, 6-2 210 Soph.

LB- Pene Saili, Jefferson West, 6-1 230 Jr.

LB- Branden Martin, KC Piper, 6-1 190 Jr.

LB- Jacob Younkman, Wichita Northwest, 5-11 195 Jr.

DB- Trey Krause, Olathe West, 6-1 185 Jr.

DB-Dasan McCullough, BV North, 6-4 210 Soph.

DB- Davonte Prichard, Gardner Edgerton, 6-1 200 Jr.

DB- Andrew Bradley, BV West, 6-0 180 Jr.

DB- Wetu Kolomo, Wichita Northwest, 6-1 165 Jr.

DB- Todric McGee, Wichita Northwest, 6-0 170 Jr.

ATH- Alden Knedler, Dodge City, 6-2 205 Jr.

RET- Colin Jueneman, Hanover, 6-2 180 Jr.

RET- Chase Jans, Blue Valley, 6-0 190 Jr.

P- Kaden Classen, Wichita Heights, 5-8 155 Soph.

Second Team Offense (Parents/Athletes: click here to order patch)

QB- Jackson Miller, De Soto, Jr.

QB- William Welch, Perry Lecompton, Jr.

QB-  Henry Martin, BV North, Soph.

QB- Jake Wolff, Blue Valley, Jr.

QB- Collin Shields, Maize South, Jr.

QB- Kayde Rietzke, Leoti Wichita County, Jr.  

RB- Hunter Trail, Carroll,  Jr.

RB- Thad Metcalfe, Perry Lecompton, Jr.

RB- La’james White, Piper, Jr.

RB- Joshua Sanders, Wichita Heights Jr.

RB- Shaydron Blanka, St. Francis Jr.

RB- Eli Rowland, Andale, Jr.

FB- Logan Mullin, Clay Center, Jr.

WR- Kyun Jackson, Sumner Academy, Jr.

WR- Aaron Powell, McPherson, Jr.

WR- Griffin Kugler, Smith Center, Jr.

WR- Sterling Lockett, Blue Valley, Soph.

TE- Drew Schmelzle, Sabetha, Jr.

TE- Charles Snyder, Manhattan, Jr.

OL- Cruz Blair, Frontenac, Soph.

OL- Austin Holthaus, Centralia, Jr.

OL- Luke Zegunis, Olathe West, Jr.

OL- Rocco Hicks, BV West, Jr.

OL- Alex Key, Derby, Soph.

OL- Carter Stanchfield, Paola, Jr.

OL- Danny Carroll, Aquinas, Jr.

ATH- Garrett Williams, Paola, Jr.  

ATH- Blake Anderson, Aquinas, Jr.

ATH- Desmond Purnell, Hayden, Jr.

K- Jose Valverde, Dodge City, Soph.

Second Team Defense (Parents/Athletes: click here to order patch)

DL- Taviahn Mack, Ark City, Soph.

DL- Sa’O Siavi’I, Aquinas, Fr.

DL- Nathan Carter, Wichita Northwest, Soph.

DL- Sterling Smithson, Blue Valley, Jr.

DL- Caden Reeves, Aquinas, Jr.

DL- Treydon Talley, Centralia, Soph.

LB- Hayden Robb, Perry Lecompton, Jr.

LB- Coleson Syring, Derby, Jr.

LB- Kolten Jegen, Mill Valley, Jr.

LB- Jack Kincaid, Bishop Miege, Jr.

LB- Cole Mondi, Lawrence, Jr.

LB- Doug Grider, Halstead, Jr.

LB- Ashton Ngo, Andover, Jr.

LB- Will Devader, Hayden, Jr.

LB- Anthony Hays, Garden Plain, Jr.

DB- Tyler Gerety, Nemaha Central, Sr.

DB- A.J. Johnson, Salina South, Jr.

DB- Tanner Knox, Derby, Jr.

DB- Jett Vincent, Wheatland Grinnell, Fr.

DB- Henry Burns, Sedgwick, Jr.

DB- Noah Palmer, Olathe North, Soph.

DB- Jaxson Gebhardt, SE Saline, Jr.

ATH- Chas Carlgren, Concordia, Jr.

ATH-Leyton Cure, Goodland, Jr.

P- Dayne Aschenbrenner, Manhattan, Jr.

RET- Kendrick Jones, Mill Valley, Soph.

RET- Ethan Huber, Basehor Linwood, Jr. 

ATTENTION PARENTS/ATHLETES: Players on lists below are elgible for a All Non-Senior Team or All-Non Senior Team honorable mention patch for letter jacket, we are the only place with our logo on them. email Chet Kuplen at the following email address to get your order form sent to you: sportsinkansas@gmail.com 

Honorable Mention Non-Senior Team

6A Top Non Seniors Honorable Mention (Parents/Athletes: click here to order patch)

Ma’rrell Fountain – Olathe East Preston Reynolds – Shawnee Mission East  Dylan Gillespie – Lawrence Alec Younggren – Olathe South  Corbin Oberzan – Lawrence Gage Callahan – Free State Jet Dineen – Free State Ryley Wheat – Free State Tai Newhouse – Free State Tyler Gourley – Free State  Connor Gellenger –Lawrence Kallun Chitama – Lawrence Karson Green – Lawrence Lane Luna – Lawrence Porter Dannevik – Lawrence Teagen Flynn – Lawrence Tre’ Jackson – Lawrence Armondo De La Torre – Olathe East Austin Berggren – Olathe East Brandon Luce – Olathe East Jaxon Avena – Olathe East Kameron Byers – Olathe East Malique Washington – Olathe East Marcos Flores – Olathe East Ryan Schier – Olathe East Tarin Thomas – Olathe East Abram Phillips – Olathe North Dale Stout – Olathe North Jackson Sarver – Olathe North Laython Patillo – Olathe North Mario Sanchez – Olathe North Zach Willoughby-Neal Caleb McCall Olathe Northwest Ethan Sadler – Olathe Northwest Trevor Bolden – Olathe Northwest Dawon Harrington – Olathe South Jarek Braden – Olathe South Reed Smith – Olathe South Zach Leskovac – Olathe South Jack Muller – Shawnee Mission East Lee Marshall – Shawnee Mission East Jordan Black – Shawnee Mission North Duke Henke – Shawnee Mission Northwest Easton Dubbert – Shawnee Mission Northwest Justin Mitchell – Shawnee Mission Northwest Phillip Vesta – Shawnee Mission Northwest Ben Danaher – Shawnee Mission South Max Close – Shawnee Mission South Haiden Berndt – Shawnee Mission West Lucas Bullock – Shawnee Mission West Joey Wood – Free State Andrew Bradley – Blue Valley West Michael Allen – Blue Valley Hayden Essex – Blue Valley Tate Gillen – Blue Valley Greyson Holbert – Blue Valley Avion Jones – Blue Valley Clayton Power – Blue Valley Theo Grabill – Blue Valley North David Sjoberg – Blue Valley North Spencer Sprenger – Blue Valley North Nikko Taylor – Blue Valley North Jaxon Townsend – Blue Valley North Blane Deppe – Blue Valley Northwest Mikey Pauley – Blue Valley Northwest Gabe Peterson – Blue Valley Northwest Jared Patterson – Blue Valley West Scott Riddle – Blue Valley West Matt Friess – Dodge City Joshua Janas – Garden City Santonio Turner – Dodge City Terrell Elliott – Garden City  Carlos Teran – Dodge City  Kelvin Rico – Garden City Trey Nuzum – Garden City  Ashton Huber – Garden City Russell Wilkey – Junction City Cade Wilson – Manhattan Myles Wright – Topeka Grant Snowden – Manhattan D.J. Giddens – Junction City Dawson Alesna – Manhattan Darius O’Connell - Manhattan Jordan Magana – Manhattan Jeff Moore – Topeka Uriel Soria – Washburn Rural Eric Schnurr – Washburn Rural Tylan Alejos – Topeka Sadiki Smith – Junction City Javon George – Junction City Jordan Irby – Junction City A.J. King – Wichita Southeast Leon Dixon – Wichita West Adam Shipp – Wichita South Fontain Dixon – Wichita Southeast Quentin Sanders – Wichita West J’Qwon Johnson – Wichita West Jack Hawver – Hutchinson Alec McCuan – Hutchinson David Waymire – Hutchinson Luke Stewart – Derby Braelyn Jay – Campus Tanner Knox – Derby Reid Liston – Derby Tate Rico – Campus Jon Fan – Hutchinson Jackson Bradley – Campus Dylan Jones – Wichita East Gus Davis – Gardner-Edgerton Adam Callahan – Gardner-Edgerton Drew Cassida – Gardner-Edgerton Ethan Reynolds – Gardner-Edgerton Dale Stout – Olathe North

5A Top Non Seniors Honorable Mention (Parents/Athletes: click here to order patch)

Kobe Poindexter – Olathe West Tanner Curry – Blue Valley Southwest Southwest Cal Kilgore – Blue Valley Southwest Cole Clauder – Mill Valley Tristan Everard - Blue Valley Southwest Jacob Hartman – Mill Valley Cole Knappen – Mill Valley Quin Wittenauer – Mill Valley Ty Reishus – Mill Valley Robbie Dervin – Mill Valley Trey Worcester – Mill Valley Tyler Claiborn – St. James Academy Jack Gossman – St. James Academy Harry Spencer – St. James Academy Dajni Brooks – St. Thomas Aquinas Elias Carson – St. Thomas Aquinas Will Gavin – St. Thomas Aquinas Michael Luchtefeld – St. Thomas Aquinas Jalen Marshall – St. Thomas Aquinas Cameron Penny – St. Thomas Aquinas Aldo Avalos – Liberal Jason Scott – Great Bend Elias Moreno – Great Bend Trey Adams – Hays Tucker Veach – Hays Alex Esparza – Liberal Kadyn Williams – Emporia Nathan Zeferjahn – Seaman Trey Prosper – Highland Park Jeremy Kendrick – Highland Park Jordan Zahn – Seaman Ewan Mills – Seaman Ike Prengel – Seaman Oscar Gallardo – Bishop Carroll John Randle – Wichita Heights Aiden Niedens – Bishop Carroll Mason Ross – Wichita Northwest Gabe Havlovic – Bishop Carroll Nathan  Hale – Wichita Northwest Amarion Wilkins – Wichita Heights Carson Arndt – Wichita Northwest Andrw Gimino – Kapaun Mt. Carmel Jaden Wheeler – Wichita Northwest Camden Aldrich – Wichita Northwest Kaleb Coleman – Wichita Northwest Noah Ferguson – Bishop Carroll Mt. Carmel Matthew Morrell – Bishop Carroll Maliq Little – Wichita Heights Jaxon Powers – Kapaun Mt. Carmel Cade Gatschet – Bishop Carroll Nate Harding - Maize Kendall Norrod – Maize A.J. Johnson – Salina South Cole Segraves – Maize Aiden Kendall – Newton Shae Lefort – Salina South Carter Kirby – Salina South Dehann Nelson – Newton Dakota Hogan – Salina Central Terron Galloway – Salina South Ben Schmidt – Newton Kenyon Forest – Newton Isaiah Maikori – Andover David Kemp – Andover Mason Turney – Goddard-Eisenhower Chandler Goodnight – Andover Cody Hawks – Goddard-Eisenhower Hunter Sharp – Valley Center Jacob Rees – Andover Hunter Niemann – Maize South Jake Johnson – Maize South Cade Friend – Goddard-Eisenhower Beau Grant – Maize South Alex Bonilla – Maize South Austin Coash – Valley Center Ethan Rink – Goddard-Eisenhower Dillion Schobourgh – Andover Ryan George – Goddard-Eisenhower Peyton Wiechman – Maize South Tyson Priddy – De Soto Malik Benson – Lansing Drew French – De Soto Brayden Zirkle – Shawnee Heights Tyler Schultze – De Soto Blaine Church – De Soto Carson Zitlow – De Soto Hayden Henderson – De Soto Alix Griese – Leavenworth Keenan Brown – Leavenworth Dylan Ward – Lansing Zach Willis – De Soto Manuel Salamanca – Shawnee Heights Anthony Favrow – Olathe West Peyton Maxwell – Newton Sam Butler – Olathe West Alex Birge – Olathe West, Drew French – De Soto Malik Benson – Lansing Garrett Kellner – De Soto Tyler Schultze – De Soto Dylan Ward – Lansing Zach Willis – De Soto Austin Rosetta – De Soto Kaleb Harden – Valley Center Cory Macon - Washington    

 4A Top Non Seniors Honorable Mention (Parents/Athletes: click here to order patch)

Antonio Caballero – Bonner Springs Ben Wiedenmann – Louisburg Blake Poje – Tonganoxie Gavin Lang – Baldwin Andy Hupp – Louisburg Lance Bassett – Piper Anthony Ferguson – Piper Jaden Robinson Brandon Sanders – Bonner Springs Heston Robbins – Tonganoxie Trent Brock – Labette County Ethan Camp – Coffeyville L.J. Butcher – Pittsburg Brayden Dillow – Chanute Adam Peterson – Basehor Linwood Jaxon Jarnigan – Independence Andrew Jameson – Labette County Darrel Jones – Coffeyville Garrett Almond – Chanute Syllvin Roark – Ft. Scott Ian Oliver – Independence Brady White – Coffeyville Grayson Quick – Ft. Scott Noah Simmons – Labette County Cooper Short – Independence Andon Searles – Labette County Will Wunderly – Ft. Scott Davis Merrick – Independence Max Shannon – Arkansas City Taviahn Mack – Arkansas City Braydon Wickliffe – Goddard Dalton Caraway – Goddard Kyler Semrad – Goddard Jake Shope – Goddard Jarrett Brooks – Arkansas City Tyler Haskell – Goddard Drew Daniels – Andover Central Cooper Hayden - Pittsburg Sam Elliott – Buhler Jonah Scott – McPherson James Blick – Buhler Brycen Labertew – McPherson Jayton Alexander – McPherson Ryan Andrews – Augusta Braden Ledford – Winfield Trey Buckbee – McPherson Bo Van Bruggen – Buhler Blake Anderson – McPherson Raiden Stewart – Buhler Curtis Landrum – McPherson Ely Wilcox – Augusta Jayden Dukes – McPherson Tyler Kohls – Augusta Austin Bryant – Winfield Kaleb Becker – Abilene Levi Cooley – Basehor-Linwood Jordan Brown – Basehor-Linwood Adam Peterson – Basehor-Linwood Aidan Ingram – Basehor-Linwood Cael Lynch – Eudora Koy Kenny – Ulysses Jacob Rees – Andover Central Rhett Brown – Goddard Antonio Caballero – Bonner Springs Zach Knowlton – Spring Hill Kenny Fehrman - Wellington

3A Top Non Seniors Honorable Mention (Parents/Athletes: click here to order patch)

Brennan Walker – Beloit Brayden Gibson – Russell Grady Seyfert – Beloit Braden Burks – Beloit Brayden Abrams – Jefferson West Linus Krauss – Sabetha Konnor Tannahill – Holton Jordan Huntington – Holton  Sawyer Harper - Hugoton Canon Karn – Holton Sean Urban – Perry-Lecompton Caden Parthemer – Andale Noah Meyer – Andale Wesley Fair – Wichita Collegiate Sean Harris – Clearwater Jacob Chugg – Wichita Collegiate Nate Voegeli – Wichita Collegiate Landen Ayres – Cheney Brody Hillman – Cheney Luke Grace – Cheney Landon Rhinehart – Colby Peyton Hays – Cheney Dalton Freund – Kingman Ben Bollinger – Hesston Brady Cox – Hesston Cole Herman – Halstead Lakin Farmer – Halstead Skylar Shinglton Eric Malecki – Nickerson Alex Yott – Nickerson Trevor Stimatze – Pratt Ryan Eilert – Hesston Kaden Harrison – Girard Dee Wideman – Girard Collin McCartney – Frontenac Kody Schalk – Columbus Tyler Little – Galena Gabe Martin – Columbus Oz Perez - Holcomb Deacon Henson – Galena Brecken Troike – Girard Brett Sarwinski – Galena Jaxson Haraughty – Columbus Hunter Schroeder – Concordia Titus Tuiasosopo – Wamego Trevor Erickson – Chapman Lane Musselman - Clay Center Riley Eveland – Wamego Clay Gagnon – Collegiate Landon Rinehart – Colby Drew Charbaneau – Collegiate Jordan Rainer – Hayden Braden Sloyer – Burlington Bo Dilliner – Anderson Co. Ethan Houk – Parsons Noah Nannast – Sabetha Lakin Farmer – Halstead Caden Brinegar – Marysville Cole Herman – Halstead Logan Brown – Iola Hagain Booi – Colby Landon Ayers – Cheney Owen O’Halloran – Hesston Kale Hauserman – Clay Center Colby Stephens – Wellsville Sean Urban – Perry Lecompton Caleb VanDeGrift – Scott City Gabe Bowers – Scott City Zack Baker – Santa Fe Trail Brooks Whaley – Rock Creek Trey Pivarnik – Hayden Ben Bollinger – Hesston Cannon Karn – Holton Konnor Tanahill – Holton Charlie Killingsworth – Rock Creek Otis Jacobs – Prairie View Dawson Williams – Perry Lecompton Paker Stone – Perry Lecompton Zachary Baker – Santa Fe Trail Connor Richards – Rock Creek Caden Vinduska – Rock Creek Hunter Hess – Perry Lecompton

2A Top Non Seniors Honorable Mention (Parents/Athletes: click here to order patch)

Sterling Harp – Southeast Saline Bryant Banks – Southeast Saline Alberto Soccorro DeLa Fuente – Ellsworth Avery Haxton – Ellsworth Matthew Rodriquez – Southeast Saline Keyon Baccus – Minneapolis Dawson Adams – Southeast Saline Dane Whalen – Osage City Eli Wiseman – Belle Plaine Andrew Schwinn – Maur Hill Anthony Hays – Garden Plain Daniel Watson – Minneapolis Colton Bradford – Minneapolis Kagan Keeten – Phillipsburg Kaiden Brown – Rossville Ty Sides – Phillipsburg Jonah Ruder – Norton Kade Harris – Thomas Moore Prep Jake Heckman – Pleasant Ridge Keaton Comer – Pleasant Ridge Landon Drinkard – McLouth Anthony Hays – Garden Plain Dawson Lehman – Erie Austin Hilton – Belle Plaine Savontez Collins – Wichita Independent Jonathan Wright – Conway Springs Eli Wiseman – Belle Plaine Tranden Daerr – Garden Plain Logan Warren – Conway Springs Jake Wegner – Silver Lake Jack Francis – Chaparral Cole Schulte – Conway Springs Cole Martin – Douglass Chandler Blackwell – Hoisington Tony Detweiler – Central Hts Josh Ball – Hoisington Landon Gray – Hutchinson Trinity Caden Webb – Sterling Abraham Baca – Hutchinson Trinity Keaton Pedigo – Hutchinson Trinity Alan Anderson – Sterling Miles Friday – Hutchinson Trinity Zach Surface – Sterling AJ Rubio - Mission Valley Zaden Hendricks – Southeast Cherokee Phoenix Carpenter – Neodesha Gerardo Rathburn – Belle Plaine Layne Mayeske – Fredonia Bo Reeves – Rossville Torrey Horak – Rossville Gavin Page – Humboldt Nathan Deters – Nemaha Central Micah Uber – Southeast Saline Caden Webb – Sterling Jack White – Riley County Nolan Parker – Mission Valley Caige Cromer – Silver Lake Efren Natividad – SW Heights Brayden Rucker – Eureka Trey Harmison – Riley Co. Garrett Fager – Osage City Avery Holle – Riley County Woodrow Rezac – Rossville Brennan Lowe – Eureka Tate Seabolt – Cimarron  Jon Dutton – Fredonia Bryce Salle – Cherryvale Mason Haxton – Hoisington Drew Caudle – Maur Hill Nathan Boyden – Silver Lake Ethan Bohnenblust – Riley Co. Mason Maldanado – Silver Lake Tyree Sowers – Rossville Isiah Holz – St. Marys Jack White – Riley Co. Kaiden Brown – Rossville Bryan Hopper – Riley Co. Connor Pruyser – Silver Lake  

1A Top Non Seniors Honorable Mention (Parents/Athletes: click here to order patch)

Jared Baxa – Republic County Gus Campa – Sacred Heart Charlie Timmons – Smith Center Jonah Smith – Plainville Peyton Rathbun – Plainville Ben Hansen – Plainville Ethan Abell – Oakley Konner Pfeifer – Ellis Draxtin Hovis – Plainville Dakota Yost – Plainville Parker Krob – Plainville Taylor Wamego – Jackson Heights Willie Kesinger – Maur Hill Jason Bosley – Jackson Heights Landon Gutschenritter – Jefferson County North Caleb McAfee – Jefferson County North Matthew Potucek – Hillsboro Dairien Dawes – Inman Sam Culp – Sedgwick Jesus Calzada – Ell-Saline Carter Brown – Inman Jace Doerksen – Inman Connor Tillman – Sedgwick Derrick Johnson – Inman Braedon Mercer – Marion Ryan Stucky – Sedgwick Carter Underwood – Ell-Saline Coleman Kinser – Sedgwick Todd Palic – Marion Keenan Drees – Ell-Saline Jaxton Tracy – Marion Janko Kalan – Colgan Ryan Feldkamp – Jefferson North Colton Crook – Valley Heights Colton Hasenkamp – Centralia Camerson Beardsley – Valley Heights Devon Feldkamp – Centralia Jake Yungeberg – Valley Heights Tyler Heinen – Centralia Dom Bevilacqua - Colgan Ian Haverkamp – Centralia Bryson Kenworthy – Valley Heights Blaine Shellenberger – Troy Cesar Aguirre – Valley Heights Treydon Talley – Centralia Kannon Keller – St. Mary’s Colgan Jalen VanBecelaere – Colgan Luke Detweiler – Lyndon Lucas Webster – La Crosse Caleb McAfee – Jefferson North Landen Wilson – Bluestem Dillon Boldt – Hillsboro Dawson Schultz – Wabaunsee Ted Skallsky – Olpe Korben Clawson – Meade Adrian Bergasa-Morton – Northern Heights Blaise Dawson – Colgan Cade Oliver – Wabaunsee Kynden Robert – Olpe Cody Stull – Lacrosse Aiden Dumcum – Pleasanton Cullen Lumry – Meade Dale Gillispie – Pleasanton Connor Tillman – Sedgwick Damon Redeker – Olpe Beau Baker – Lyndon Eric Cain – Oakley Tegan Cain – Ellis Colby Stull – LaCrosse Nate Hendrich – Smith Center Evan Haines – Valley Heights Cameron Beardsley – Valley Heights Darian Massey – Lyndon Hunter Schaaf – Uniontown Darien Dawes – Inman Lucas Webster – La Crosse

8-Man/6-Man Top Non Seniors Honorable Mention (Parents/Athletes: click here to order patch)

Ayden Nickelson – Hill City Rylan Basart – Stockton Justice Clark – Hill City Harlan Obioha – Hoxie Kobi Shubert – Trego County Aiden Ruldoph – Clifton Clyde Trint Rodgers – Chase Co. Jude Stow – Caldwell AC Hermosillo – Wichita Co. Conner Ruff – Hodgeman Co. Jarik Weiche – Clifton Clyde Aaron Skidmore – South Gray Theron Wedel – Medicine Lodge Josh Bowman – Medicine Lodge Tryston Young – Bennington Dalon Vogts – Moundridge Ethan Brandeweide – Moundridge Corbin Unruh – Moundridge Drayke Webb – Bennington, Carson Hamby – Hutchinson Central Christian Logan Detter – Pretty Prairie Antonio Vasquez – South Barber Kaleb Kruse – Pretty Prairie Chase Harrison – Madison Jesse Baxter – St. Francis Brogan Myers – Cedar Vale/Dexter Hunter Engle – Madison Brandon Huff – Canton Galva Jayden Garrison – Little River Graham Stephens – Little River Ethan Burns – Hodgeman Co. Thomas Sturgeon – Pratt Skyline Corbin Unruh – Moundridge Devan McEwen – Lebo Trey Strnad – Caldwell Dalton Vogts – Moundridge Isac Miser – Madison Colton Neitzel – St. Francis Tyler Holmes – Central Plaines  Jose Guzman – Ness City Connor Koehn – Canton Galva Keon Littell – Canton Galva Harlian Obioha – Hoxie Jaden Oquendo – Maranatha Cody Pesler – Hill City Kyle Reese Lebo Jonny Robles – South Central Sheldon Whalen – Leoti Ryan Wolgram – Madison Cyrus Green – Atwood Dylan Hynes – Solomon Dameion Hattan – Sedan Cale Lindsay – South Central Colton Fife – Madison Douglas Koch – Clifton Clyde Isaac Elliott – Oswego Cooper Clark – Doniphan West  Easton Idelman – Herington Rasmus Nielsen - Wetmore Blake Goodman – A&A Tre Barrientes – Sylvan Lucas Kolby Talbott – Axtell Jace Schoen – Riverside Isaac Detweiler – Axtell Ethan Benne – Pike Valley Drew Stutseman – Madison Emilio Perez – South Barber Carson Hamby – Central Christian Marshall Hurlbut – Sylvan Lucas Mark Ferguson – Thunder Ridge Daniel Williams – Triplains Brewster Shayden Sull – Hartford Tate Davis – Ingalls Gavin Cornelison – Frankfort Damian Foster – Waverly Stratton McGhee – Colony Crest Brendon Sammons – Northern Valley Brayden Perez – St. Johns Tipton Mason Schurr – Osborne Brendon Sammons – Northern Valley Anthony Henke – St. Johns Tipton Kaleb Kruse – Pretty Prairie Kael McQueen – Wetmore Ian Sparks – Logan Palco Trevor Zarybnicky – Wheatland Grinnell Jacob Klipp – Hanover Dawson Urwiller – Central Christian Mason Higher – Rock Hills Jacob Jueneman – Hanover Kobi Schubert - Trego Isaac Salmans – Hodgeman Co Ashton Dowell – Hoxie Trey Vincent – Wheatland/Grinnell Michael Seward – Macksville Jesse Gardner – Leoti Cyrus Green – Rawlins Co Devin Loudermilk – West Elk Andrew Schields – Cheylin Mitchell Buessing – Axtell Braden Colglazier – Pawnee Heights Kyle Reese – Lebo Tyler Bonser – Hanover Adreono Ibarra – Central Christian Emilio Perez – South Barber Trent Spiker – Doniphan West Dakota Dossey – Wheatland Grinnell Riley Schueman – Doniphan West George Volle – Axtell Brayden Perez – St. Johns Tipton Brendon Sammons – Northern Valley